Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti hány hetesen...

Kismamák! Ti hány hetesen vettétek észre, hogy segítség kellene a cipő, zokni felvételhez? Milyen hétköznapi tevékenység ment legnehezebben nektek a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Hatalmas pocakom volt,de sosem kértem segítséget, borotválkozás is csak emlékezetből ment!Kb a 8ik hónaptól alig értem el a lábam,hogy felvegyem a zoknit,cipőt,mindenféle kitekeredett póz kellett hozzá ,hogy sikerüljön! Szinte minden nehezen ment, pl a mosogatóhoz sem fértem oda, nagyon megfájdult a derekam egy rövid mosogatástól is,mert oda kellett hajolni,különben nem fértem oda!
2013. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Soha nem kellett segítség, szerencsére kis hasam volt a legvégén is.

A borotválkozás lett picit nehezebb, tükröt kellett használnom, mert már máshogy nem láttam magam.

2013. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A kitekeredett pózoknál nem féltél,hogy megnyomod a babát? Tudom vicces kérdés,de nekem ez félelmem,hogy ha erőltetem,hogy fel tudjak venni egy zoknit,azzal neki rosszat teszek.A mosogatás még eszembe sem jutott,de tényleg gond lehet.Köszönöm a válaszod!
2013. dec. 12. 10:05
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Mindent meg tudtam csinalni vegig. A szulesem napjan is vezettem...
2013. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

annyira nagy pocim volt (már 3 hónaposan úgy néztem ki,mint más az ötödikben) viszont nekem a cipőfűzés, zoknifelhúzás csak úgy a hét-nyolcadik hónaptól volt nehézkes.

viszont mivel felújítottunk, én egy csomót pakolásztam és cipeltem - jó fitt voltam, és teherbíró, persze csak annyit dolgoztam, annyira terheltem magam, ami még nem volt fárasztó, nem esett rosszul, illetve nem lihegtem, vagy izzadtam le tőle.

az utolsó pár hétben azonban a keresztcsonti idegbecsípődés miatt csoszógossá, fekvőssé váltam, akkor már a könnyű házimunkán kívül a bevásárlásban és az ágyról való felkeléshez is (!) segítséget kellett kérnem :)

2013. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is nagy hasam volt és 42. hétig tartott.

Nekem a pedikűrözéshez kellett mindenképpen segítség a végén. A megnövekedett súly és más eloszlás miatt egyébként is gyakrabban kellett a lábamat rendbe tenni, de már egy sima körömvágás is elég macerás volt. Házhoz jött egy pedikűrös, illetve a legvégén, a kórházba készülődés előtti napokban pl. a férjemet kértem meg, hogy fesse ki a lábamon a körmöt (hát mázolmány lett :))


A cipekedéssel végig vigyázni kell, az utolsó harmadban már tényleg oda kellett figyelnem, hogy a rutinszerűen végzet feladatoknál ne erőltessem meg magam (pl. takarítás). Illetve 8 hónaposan picit meglepődtem, amikor létrára álltam- tényleg más volt az egyensúlyérzékelésem- a függönyöket még leszedtem, ablakot megpucoltam, de a függönyök visszatételét inkább a férjemre hagytam. Magasban állni a végén nekem kifejezetten riasztó volt, illetve szűk és magas lépcsőkön lefelé menni, ahol nem láttam a lábam :)


Egyébként semmi különös: legyél óvatos és ne szégyelj segítséget kérni, ha úgy érzed, hogy nem megy könnyen valami.

2013. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Csak a legvége felé volt nehézkes a zokni felvétele. A körömvágás is trükkös volt :) ahogy nőtt a pocakom úgy volt egyre furább a ruhák kiteregetése, mosogatás, főzés. Egyszer meg is égette a fazék a pockomat.
2013. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok, megkérdeztem az orvost és a védőnőt is, mindketten azt mondták,hogy ettől nem lehet gond!
2013. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

"A kitekeredett pózoknál nem féltél,hogy megnyomod a babát? Tudom vicces kérdés,de nekem ez félelmem,hogy ha erőltetem,hogy fel tudjak venni egy zoknit,azzal neki rosszat teszek.A mosogatás még eszembe sem jutott,de tényleg gond lehet.Köszönöm a válaszod!


"


Ezért van a magzatvíz, a fizika védi a magzatot ilyenkor, a folyadékot nem tudod összenyomni emberi erővel.

2013. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
En 35 hetes vagyok es akkora a pocim, hogy mosogatni oldalt alva tudok. Cipo, zokni felhuzasa, koromvagas mar csak kitekeredve megy. A gugolasbol valo felallas is eleg erdekes:)
2013. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!