Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a terhesség alatti...

Normális a terhesség alatti éjszakai izzadás?

Figyelt kérdés
Pár hete folyamatosan izzadok éjszakánként, nem végig, de mivel szakaszosan tudok már csak aludni, így 2*3-szor arra kelek, hogy izzadt a nyakam, mellkasom, hátam. A szobában éjszaka kb. 18-20 fok körül van. Ugyan olyan körülmények vannak, mint a terhességem előtt, akkor nem izzadtam soha, sőt még volt, hogy plusz takarót tettem magamra. Veletek is fordult már elő ilyen? Vagy ez valami rendellenességre utalhat? 32hkm

2013. dec. 12. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! igaz én még csak 13 hetes vagyok, de ugyanezt tapasztaltam néha, pl. ma éjjel is. nem hinném,hogy rendellenességre utalna, szerintem a hormonok játéka.
2013. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős :D

Szerintem természetes. Világ életemben fázós voltak, a fülemig betakarózom állandóan, viszont amikor a kislányunkat vártuk, több alkalommal is arra ébredtem, hogy folyik rajtam a víz, annyira, hogy hálóinget kellett váltanom. Egy alkalommal még a lepedő is tiszta víz volt alattam, azt hittem, hogy elfolyt a magzatvíz...de nem :)

30. héttől voltak nekem ezek. Nem utalt semmire, semmi probléma nem volt, és természetes, komplikáció nélküli szülés volt 39+6 héten.

2013. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Nekem már oda van készítve egy törülköző és azzal törlöm meg magam, és minden reggel zuhany. Terhesség előtt is is nagyon fázós voltam, mostanában viszont állandóan melegem van. :)
2013. dec. 12. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesség elött nagyon fázós voltam.hosszu naciban,hosszu ujju pólóban és zokniban aludtam plusz vastag takaró. Most a terhesség alatt trikó,rövid naci és még ki is takarózom annyira melegem van.én is sokszor arra ébredek,hogy leizzadtam.Pedig ugyan olyan a hömérséklet,mit eddig.Szerintem ez normális.

32hkm

2013. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 36 + 3 napos km vagyok, kb a 30. héttől megváltozott a hőérzetem. Eddig mindig "fagyos" voltam, nyakig be voltam takarózva, állandóan fáztam, stb, míg a férjem sosem fázott. De ez megváltozott :) Éjszaka 19 fok van, és többször arra ébredek, hogy folyik rólam a víz. Azt a magyarázatot kaptam, hogy a vérünk mennyisége jelentősen megnövekedett (átlagosan 50 %-al) így a szív többet dolgozik, ettől lehet a hőérzet megváltozása. Ne aggódj, minden rendben Veletek :)
2013. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez teljesen normális jelenség.


Örülj neki, hogy csak éjszaka tapasztalod, én sajna napközben is rengeteget izzadok, nem használ semmilyen izzadásgátló sem :(

pedig a terhesség előtt én is nagyon fázós voltam.


33 hkm

2013. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!