Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem bírom elviselni a szagom...

Nem bírom elviselni a szagom szülés óta, ti mit gondoltok, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Már a terhesség alatt is fokozottan izzadtam, és más volt a testszagom, de azt normálisnak fogtam fel. Most viszont mindjárt egy éves a babám, és nekem még mindig elviselhetetlen a saját szagom, ez nem is az enyém, folyton pumaszagúnak érzem magam, ahogy izzadok kicsit, és semmilyen dezodor sem tusfürdő, szappan nem változtat ezen. Savanyúnak érzem a szagom, mint az öregasszonyoké. És olyan ruhákban is izzadok időnként, mint egy ló, és büdös vagyok bennük, amiket évek óta hordok és sosem volt ilyen gondom velük. Ez valami hormonprobléma lehet, vagy mi? A környezetemnek egyébként nem tűnik fel, azt mondják, ők nem érzik, én képzelődök.

2013. aug. 21. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
fürdésen gondolkodtál e?
2013. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Milyen vicces emberek tudnak válaszolni.
2013. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lehet ez, én is ezzel szenvedek, direkt fertőtlenítős szappannal mosakszom, alapos törlés után azonnal deóért nyúlok, hogy kvázi ideje se legyen megizzadni, és mégis, szörnyű, néha semmit se csinálok, és úgy is. A ruhák-törölköző is minden tiszta amikor felveszem, naponta cserélem a ruhámat, mosom... És igen a környezetem nekem se érzi.

Napi 3-4fürdésre meg kinek van ideje, meg értelme se sok:(

2,5éves a kicsim

2013. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam is ez van. Én tehénszagúnak érzem magam. Még szoptatok. 7hónapos. Te szoptatsz még? Àllítólag az elválasztás után elmúlik.
2013. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a választ nem tudom, de én is így vagyok vele.Azaz tudom, mitől vagyok büdös, attól, hogy jobban izzadok, mint azelőtt és büdöset.Rosszul vagyok magamtól, hiába zuhanyzom naponta többször, használok deot vagy nem használok teljesen mindegy, büdös vagyok.jó lenne valami megoldás.

De így a válaszok alapján ez másnál is előfordul, lehet, hogy a megváltozott hormonháztartás miatt van?!

2013. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt valószínűleg tényleg jobban izzadsz, másrészt az is biztos, hogy ez a szag leginkább téged zavar. Valószínűleg nem érezhető sokkal jobban, csak te érzed így. Még érzékenyebb a szaglásod. Naturlandnak van valami izzadás elleni kenceficéje, száraz bőrre kell felkenni. El fog múlni, teljesen szokványos jelenség.
2013. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Az erősebb hormontermelés az oka. Evolúciós. Hogy a baba megismerjen ;)


Sajnso én is ezzel szenvedek, az első babámnál is ez volt, de pár hónap alatt elmúlt.

Mindig kérdezgetem mindenkitől, h büdös vagyok-e, de nem érzik, csak én...

2013. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát egyrészt megnyugtat, ha más is így van vele...

Még szoptatok, de már csak alváshoz. És én is a hormonháztartásra tippelek. Már gondoltam hormonvizsgálatra is, de akkor valószínűleg csak akkor indokolt, ha már nem szoptatok egy ideje, és úgy sem múlik el.

Köszönöm a válaszokat, mármint a normálisakat, akkor még várok, mielőtt orvoshoz rohanok ezzel, de remélem, hamar el fog múlni, mert már teljesen bevette magát az orromba, mindenhol ezt érzem. :(

2013. aug. 21. 20:27
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért érdekes, hogy senkit nem készítenek fel ilyen problémákra, sem a lochia szagára, sem arra, hogy a testszag is intenzívebb lesz? Erről soha nem hallottam senkit beszélni, szakembert sem.
2013. aug. 21. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lochia szaga? Ilyenre nem emlékszem. Amúgy úgy általában semmire nem készítik fel az embert.
2013. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!