Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli vagyok és kiderül...

Munkanélküli vagyok és kiderült, hogy babát várok. Nincs semmi lehetőségem, semmi támogatás?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, úgyhogy nem jár semmi sem. Itt esélyem sincs munkát találni. A szakmámban nem tudok elhelyezkedni, mert ahhoz kötelező lenne a röntgen, de így arra nem mehetek.

Még egy terhesvitaminra is másoktól szedem össze a pénzt. Nincs semmilyen segítség ebben a helyzetben?

Én abortuszt szeretnék szívem szerint, de az apa (szintén munkanélküli) mélyen elítéli. Sajnos ez egy friss kapcsolat egyébként...


2013. dec. 12. 16:24
1 2
 1/16 anonim válasza:
36%

Ha nem akartok a szülők nyakán piócáskodni, akkor vetesd el.

gratulálok az 'apukának' hogy munkanélküliként ennyire felelőtlen

2013. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%
Figyelj,eddig is éltél valamiből, ha meg megszületett a gyerek kapsz gyest. MEg az egyszeri anyaságit.
2013. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Elég kockázatos lenne belevágni így egy gyerekvállalásba. Azt a részét most hagyjuk, hogy hogyan is történt a baleset, mert a kiosztás nem segít.

Én nem vágnék bele, mert: friss kapcsolat, ki tudja, tényleg működne e a dolog kettőtök között. Egy kapcsolatban vannak lépcsőfokok, amiket ha átugrasz, szinte biztos a kudarc. Lehet már terhesség alatt szétmennétek.

És ami még nem mellékes: Nincs miből felnevelnetek. Nincs munkátok. 3 életet tennétek első ízben tönkre, 2. ízben a nagyszülőkét.

2013. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Olyan sokan vagyunk itt a gyakorikérédesek oldalon, akik próbálunk teherbe esni..ezért mindig elszomorítanak ezek..De ha pályakezdő vagy, akkor is fog járni az alap gyes és a családi pótlék!!Kívánok sok erőt és hogy jól döntsetek.
2013. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
èn tuti elvetetnèm
2013. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
A gyes és családi összesen kb. 40.000 Ft. Ennyi bevételre nem igazán kellene gyereket vállalni. Később kisgyerekkel, nulla szakmai tapasztalattal sem fognak utánad kapkodni a munkáltatók, szóval a jövő is elég kilátástalannak tűnik. Nem alapozhatsz egy egész életet segélyekre és mások lenyúlására. Szinte borítékolható, hogy az apuka le fog lépni előbb-utóbb.
2013. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez így nagyon nem jó. Biztos nem tartanám meg, szeretetből nem fogjátok tudni felnevelni.
2013. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha azt mondaná a párom hogy igenis elmegyek dolgozni csak nehogy elvetesuk a kicsit,akkor biztos megtartanám.
2013. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Én sem tartanám meg. Nem vagyok sem abortusz párti, sem ellenző, csak a dolgok reális oldalát nézve szerintem ez lenne a megoldás.


A férjem dolgozik, én is dolgoztam, tehát járt a TGYÁS és a GYED is, hitelünk nincsen, és igaz, hogy nem nélkülözünk, de meg kell gondolni, hogy mire költünk. Csak a GYES semmire nem elég, hidd el.

2013. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Menj el a védőnőhöz és kérdezd meg, hogy milyen lehetőségek vannak, családsegítőhöz, stb. Hidd el, ő nem fog ítélkezni feletted!


És közel sem biztos, hogy akinek tíz év után jön a gyerek, kibírja a házassága élete végéig.


Az apukát pedig zavard el dolgozni! Elmehettek másik városba is, ha ott találna munkát. Te is vállalhatsz valami könnyű melót, vigyázhatsz gyerekekre, ilyesmi ha nincs baj a terhességeddel.

2013. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!