Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fontos! Írjatok légyszi! 1...

Fontos! Írjatok légyszi! 1 spontán és 2 missed után ma + at teszteltem. Kell-e szednem valamilyen terhességmegtartót vagy más gyógyszert azonnal, vagy csak akkor, ha barnázni kezdek?

Figyelt kérdés
A 3. babónál minden gyógyszert kaptam (Utrogestan, Duphaston, Clexane injekció) mégsem maradt meg a baba. Mit gondoltok? Kezdjem ez azért szedni valamelyiket, vagy bízzak abban, hogy megmarad a baba? Problémám nincs, doki anno azt mondta, hogy mindent be kell szednem, amit csak lehet. :/
2009. nov. 25. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt, csak használhat. Én nem tétováznék, kikövetelném az orvosomból ennyi vetélés után.


Nekem nem követelésre, hanem vérzés után írták fel az ügyeleten. Az orvosom azt mondta, hogy ha egyszer elkezdem, akkor a 12. hétig mindenképpen szednem kell, különben elmehet a baba. A progeszteron-termelést a 10. hét után a sárgatesttől átveszi a méhlepény.

2009. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha már barnázni kezdesz, akkor lehet hogy már "késő" szedni. Én mindenképp konzultálnék a nődokival. ő látja/tudja, hogy pl. mekkora a méhnyákhártya vastagsága, jó helyen van-e a baba? Vért tud levetetni a hcg miatt...bármi. Nem biztos hogy a gyógyszerek bekapkodása=terhesség megmaradása!
2009. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem csak az jutott eszembe, amit a múltkor a Slágerrádióban mondott egy nő, hogy 10 vetélés után a doki se tudta, hogyan hordjon ki egy gyereket, nem tudták az okát, miért nem maradnak meg. Végül azt javasolta neki, hogy szigorúan feküdje ki a terhességet. Fel sem kelt az ágyból, férje mosdatta, ágytálazta, végül megszülte a kisfiát egészségben. Szóval szerintem PIHENJ RENGETEGET

Nem másért, csak ha mindent beszedtél a 3. babóval, és mégsem maradt meg, akkor nem biztos, hogy a 4.-et meg tudnák tartani a gyógyszerek. Akkor a 3. is megmaradt volna

2009. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, most keress egy orvost, másik orovst, akinek el tudod mesélni a történetedet, akinek elviszel minden papírodat, aki megmondja mi a teendő. Mi az, hogy mindent szedj be??? Lehet az a baj, hogy össze-vissza gyógyszereztek és nem is a sárgatesttel van a baj, hanem mondjuk a pajzsmiriggyel, prolaktinnal, vagy egyéb más hormonnal, ami a terhesség egészséges lefolyásához szükséges. Ne vegyél be egyelőre semmit, főleg orvosi utasítás nélkül.

Aki többször elvetél ok nélkül, az már a meddőség egyik fajtájába tartozik, így próbálj olyan orvost keresni, aki meddőségben is jártas.

Mellesleg rendben van a trombocita számod? Nagyon sok vetélésnek ez az oka. Keress fel mielőbb egy orvost és vele beszélj ezekről.

2009. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Doki szerint mindent kell használni: utrog. hüvelygolyót, Duphaston tablettát, véralvadásgátló injekciót. Mindent. :(
2009. nov. 25. 15:22
 6/6 A kérdező kommentje:

De ezt még akkor mondta, mikor csak próbálkoztunk.

Pedig minden leletem jó lett.

2009. nov. 25. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!