Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek? Elkezdett nőni a...

Mit tehetek? Elkezdett nőni a bölcsességfogam és nem érzem a bal oldalam már, szerintem gyulladt is.8 hetes vagyok, nem árt a babának a gyulladás? Náthás vagyok nem hiszem hogy ellátnak fogászaton.

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Sem a nátha, sem a terhesség nem ok arra, hogy a fogászaton ne lássanak el, ha bajod van. Ha meg begyulladt a bölcsességfogad, akkor minél elöbb menj el fogorvoshoz, mielött szájzárat kapsz.
2013. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jegeld, nekem az szokott használni.
2013. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt màr most kezdek kapni, mert màr csak félig tudom kinyitni, annyira fàj, nyelés is nehéz. Babànak ettől lehet baja?
2013. dec. 19. 22:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj sürgösen a fogásztra, mert nem az a baj, hogy nö a fogad, hanem mellette begyulladt az ínyed.

Amig valamennyire nyitni tudod, addig könnyebben tudják kezelni, szájzárnál elöfordulhat, hogy müteni is kell.


A babának az árt, ha még vársz, mert a gyulladás nem tesu jót neki sem.

2013. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma már nem tudok elmenni sehova, maximum holnap reggel. Ügyelet ilyenkor nem is tudom hogy van e egyàltalàn, illetve hogy hol.. :(
2013. dec. 19. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha van otthon tantum verde, akkor fújj rá, egy nap azt hiszem 3* lehet.

Budapesten tutira van fogorvosi ügyelet, de gondolom már amúgy se indulnál el ilyen későn :)


Egyébként én is meg voltam róla győződve, hogy a bölcsességfogam jön (kb. 7-8 hetes lehettem én is), de nem!

Az ínyem volt begyulladva, de iszonyatosan durván.


Ami segített: a tantum verde, amit fent is írtam, napi három fogmosás, mindegyik után szájvízzel öblögetés, és a reggeli olajos tisztítás. Sima étolajat vegyél reggel a szádba, mielőtt akár egy korty vizet is innál.

Öblögess vele kb. egy percig, jó gusztustalan szürkés habbá fog változni az olaj (ne aggódj, semmi íze és hányingered se lesz tőle :)). Miután kiköpted gondosan moss fogat és öblíts szávízzel (ha bírod a Listerinet, akkor azt nyomasd, én rosszul vagyok tőle, úgyhogy sima Dm-est használok és nagyon bevált).

Ennek az olajos izélgetésnek az az értelme, hogy az éjszaka kiválasztott méreganyagokat összeszedi magába az olaj.


Fogkrémből nekem spec. nem vált be a Parodontax, viszont az Elmex sensitive annál inkább. Ezt a tisztítási technikát persze nem csak ínygyulladás esetén ajánlott végezni :)


Menj el fogorvoshoz, amúgy is kell a pecsét a kiskönyvbe ;)

Csak röntgeneztetni nem szabad ilyenkor, a kezelés nem árt a kicsidnek, viszont a gyulladás igen :/

2013. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ártani nem fog, de kezeltetni kellene, tekintettel a terhességedre és az ünnepekre is. Ügyeletre én nem mennék vele, a félkilós zöldborsó az arcodra, a Tantum Verde öblögetéshez valóban jó. Az a kérdés, hogy kint van-e vagy benőtt az állkapocs alá. Az utóbbi a sokkal nagyobb baj, mert ahhoz már szájsebész kell.
2013. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A nyelvemmel a tetejét érzem már. Jegelés után kicsit tudtam aludni. Lassan indulok megnézetem az orvossal. Remélem náthásan is ellát. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 20. 07:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj fogorvodhoz a gyulladás senkinek sem jó 15 hetesen nekem is kikapták pikk pakk a bölcsességfogam.
2013. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!