Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, nagyon...

7 hetes terhes vagyok, nagyon fáj a bölcsességfogam, mit vegyek be?

Figyelt kérdés
Algopyrinem van, egyet vettem be más nincs is itthon. Mostam, öblögettem, jegeltem, de nagyon fáj. Ügyeletes fogorvos a környéken nincs, csak hétfőn lesz a körzeti. Xilox illetve Flector porom van itthon ezek 50mg-osok, de terhesség alatt úgy tudom nem szedhetőek. Mit csináljak?
2013. nov. 9. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
tűrj. sajnos jobb ötletem nincs, de az eslő trimeszterben nem ajánlatos semmilyen gyógyszert bevenni.
2013. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy elmennék a nem környéken lévő ügyeletes fogorvoshoz inkább, nem mernék beszedni rá olyan gyógyszert, ami nem tutira biztonságos.
2013. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lyukas vagy inkább íny gyulladás lehet? Ha lyukas akkor sajnos ez hétfőig fájni fog, esetleg gyakori fogmosás, tisztán tartás ami segíthet. Ha íny gyulladás akkor Pradontax fogkrém és Corsodil szájvíz nekem nagyon sokat segített (úgy fájt az egész alsó fogsorom, hogy majd meg haltam) Corsodillal nyugodtan lehet öblögetni (elég rossz ízű és utána 12 órát nem érzed az ízeket) vagy fülpiszkával bekened ott a hol fáj. Gyógyszerekből amiket lehet szedni elvileg paracetamol mehet. Nekem a Paramax Rapid ami bevált és szabad terhesen szedni.
2013. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lyukas, le van törve.:(
2013. nov. 9. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj ügyeletre és kihúzzák gyorsan.
2013. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a vesém fájt 9 hetesen, én sem mertem semmit sem bevenni. Bementünk a kórházba, ott mondta a nődoki,h bármelyik vény nélküli gyógyszert be lehet venni, csak nem rendszeresen! Kevésbé árt a gyógyszer, mint maga a fájdalom a babának. Amúgy én ekkor algopyrin injekciót kaptam. De a Panadolt ajánlják a leginkább terhesség alatt, sztem vegyél azt. A fogad azért ne húzasd ki!
2013. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU

Elvileg valóban bármit bevehetsz, nem árt a babának egy szem gyógyszer, de amint tudsz konzultálj egy dokival. Ha nagyon fáj akkor vagy az ügyeletes fogászatra vagy az ügyeletes kórházba menj be és kérj segítséget, hogy mit vegyél be. Azért is kellene minél előbb megoldást találni mert egy gyulladt fogtól akár lázas is lehetsz ami nagyon nem tesz jót a babának. Nem kell szenvedned, ez butaság, valamit vegyél be, de ha nem múlik akkor még a hétvégén keress dokit. Próbálj házi praktikákat is keresni, de így, hogy lyukas ezen sajnos valószínűleg nem segít egy kis kamilla tea vagy sós víz.

2013. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is mész be, de én felhívnám a fogászati ügyeletet és megkérdezném, hogy mit ajánlanak. Nekem migrénem volt kora terhesen, Panadolt vettem be, fél szemet. Nem mulasztotta el, de jobb lett, többet nem ajánlottak.
2013. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Van egy ismerős fogorvosunk, holnap megkérdezem tőle.
2013. nov. 9. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!