Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a doki 1 tüsző-t látott...

Ha a doki 1 tüsző-t látott UH-on a petefészekben - gondolom sárgatest, terhességet még nem látta (korán mentem), akkor az azt jelenti, hogy tutira csak 1 babó lesz? Vagy lehetnek még egypetéjűek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg a 2 petefészek összhangban dolgozik. Egyik hónapban az egyik, a másik hónapban a másik érleli a petét. De ez nem "szentírás". Van, akinek csak az egyik petefészke dolgozik, van akinek mindkettő . Ha csak az egyiket nézte, a másik petefészekben még lehet érett petesejt. Ha ez is kiszabadul, és megtermékenyül lehet 2 petéjű ikerterhesség. Az egy petéjű genetikusan öröklődik. Ez azt jelenti, ha van a családban 1petéjű ikertestvérpár /pl. nagyszülők/, akkor nagy az esély rá. Végül a tüsző sajnos nem egyenlő a lehetséges terhességgel. A tüsző -ha megérik!- "kilöki" magából az érett petesejtet. Ha ez a petevezetőn haladva hímivarsejtek egyikével megtermékenyül, majd x nap múlva beágyazódik a méhbe, na onnantól beszélhetünk igazi terhességről!
2009. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De lett + tesztem, és a mnykahártya is vastag, csak még nem lát a doki semmit, azt mondta, menjek később.
2009. nov. 26. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
értem, csak még reggel van....:D hát ha 1et látott, akkor valószínű, az szabadult ki.(másik petefészket nem nézett)? Ha 1 is van attól még lehet egypetéjű ; de az, mint írtam, genetikai alapú.
2009. nov. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A másikban nem látott semmit. Vagy legalábbis nem írt róla semmit. A családban (másodunokatesóim) van iker. De szerintem ők 2 petéjűek.
2009. nov. 26. 08:52
 5/6 anonim ***** válasza:
szia,lett babád?
2011. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, 9 hónapos kislány. Valóban korán mentem még akkor, de egy hétre rá már volt szívhangja is.
2011. ápr. 23. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!