Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor fogom végre ataludni az...

Mikor fogom végre ataludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

Ertem én, hogy soha többet, mert mar gyereke(i)m vannak, de ez most mar "tul tesz mindenen"!


Az első lányommal is éjszakáztam terhesség alatt,de inkabb a vege fele kelltem 2-3 órára hajnalban. Es szinte mindig ugyanabban az időpontban. O mar 2,5eves. Szülés utan is kb.akkortajt ébredt, mint amikor terhes voltam vele, bar ideje korán ataludta az éjszakákat es ez a szokása töretlen maradt.

Most a masodik gyerkoccel eleg korán (4-5honaposan) mar virrasztottam éjszakánként. Egyszeruen felébredek, vay talan melyen se alszom es órákig netezek a telefonomon, mert nem vagyok álmos. Fáradt viszont iszonyatosan, de álmos nem. Kattogok valamin, mielott felébredek, de Sosem tudom, hogy min. Persze vannak remalmaim, de nem napi szinten.

Probaltam mar homeopátiát, de semmit nem hatott. Valami alato pedig mar nem artana, mert Előfordult mostanság, hogy a kimerultsegem (dolgozom amugy) hányásig fajult es majd kiestek az asztal mogul.

Este 8-kor én mar lazán alszom, de fel9-kor mar biztos. A Férjem meg is jegyezte, hogy mar semmi eletunk nincs, mert kidolok. Persze, tudja jol, hogy mi a helyzet.

Engem is zavar, de nem tudok mit tenni.

Most pl.este 9-kor aludtam el (!!!!) es éjfél előtt kicsivel mar kipattant a szemem. Minden bajom van, hányingerem, stb..


Ötletek mit csináljak?! 33.hetben vagyok, de most mar eleg volt a virrasztásbol. Foleg, hogy szülés utan ugyis non-stop fent leszek.


2013. dec. 23. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Agykontrollt próbáltad már? Meditációk? Sötétben hallgatva nekem sokat segített, lazítani, stresszoldásban is jó, néha altat is. Érdemes lenne megpróbálnod.
2013. dec. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező: Nekem is hasonló volt a helyzetem, nekem sokat segített, ha a levegőn sétáltam nagyokat, sokkal könnyebben, jobban tudtam aludni utána.
2013. dec. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 4. hónapban vagyok. A kb. a 8. héttől ébredek hajnali 2-3 között és nézek ki a fejemből 6-ig. Eddig abban a hiszemben voltam, h ha máskor nem, majd szülés után elmúlik. Most estem kétségbe, h a gyerek ekkortájt lesz ébren... Egyébként időnként a citromfűtea segít.
2013. dec. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezö!

Ugyanez a bajom Mär kb ket hete.En rendesen idegrohamot kapok mär, amikor felebredek.Ma ejszaka is csak 2 orät aludtam.Nappal az äjuläs kerülget, de az összes orvos azt mondja, hogy normälis.Hät kösz.Minden szart kiprobältam mär,semmi sem segit.Altatot nem vehetek be.

2013. dec. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Én is az agykontrollt ajánlom, de nem az alváskontrollt belőle (az elsőre nem hiszem, h működne nálad) hanem hogy megtanulj ellazulni, relaxálni. Már nem emlékszem, h agykontrollon vagy máshol hallottam, hogy ha nem is tud aludni az ember, de csukott szemmel fekszik és relaxál, kb ugyanolyan pihent lesz mintha aludt volna.

A telefonos olvasást sürgősen felejtsd el, ahogy bámulja az ember a fényt, olvassa a nem éppen altató dolgokat..... az csak még jobban akadályozni fog az elalvásban.

Szóval én azt ajánlom, h amìg nem végzel agykontrollt, addig is ilyenkor maradj az ágyban, tegyél be egy cd-t amin a testrészek végiglazìtása van, aztán valami nyugtató relaxációs zene... Vagy csak feküdj a sötétben és szép dolgokon gondolkozz.

Biztos az elején nem fogsz még többet aludni ettől, de pihentebb leszel,mert az agyad pihen. És ha az agyad megszokja, h ilyenkor nem dolgoztatod, rájön egy idő után, h nem érdemes felkelni, akár alhatnál is.

2013. dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szedzs magnéziumot? Mikor veszed be? Azóta alszom át az éjszakákat, mióta 4-5 óra után már nem szedek Mg-ot. A másik javaslatom, hogy az éjszakai internetezés helyett próbálj hangoskönyveket hallgatni. Én pl. Ranschburg Jenő: Szülők iskolája c. hangsokönyvére szoktam igan hamar visszaaludni. Minden fejezetnek meghallgattam már 5x az elejét, a közepe környékén már alszom :) Hallgathasz bármi mást is, ami tetszik. A legtöbb álomba ringatja az embert.

Én a 34. hete taposom, kíváncsi vagyok, hogy nálunk bejön-e, hogy ugyanakkor ébred, amikor a szülés előtt én ébredek, mert 3-ig igen jól alszom.

2013. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!