Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudná a 2 hónapos kisfiam...

Hogy tudná a 2 hónapos kisfiam átaludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

Napközben 3,5-4 óránként eszik,este 9,30.kor van az utolsó etetés. Elalszik, de hajnal 2-kor ugyanúgy ébred mert letelt a 4 óra kéri a tápszert.

Más babája ilyenkorra már alszik éjszaka 7-8 órát is. Az enyém miért nem? pedig nagy baba 4360gmal született és most már az 5230g. Szóval szerintem kibírná.


2012. dec. 8. 06:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 2 hónapos, ő is nagy (4500-al született, most 6000 gramm), és sokkal rosszabbul alszik, mint a tiéd.

Este 8-kor szopi, és utána 11-kor, 2-kor kel, aztán 4-kor, 5-kor, és 6-kor felkelünk. Nem is mindig éhes, hajnalban van, hogy csak szórakoztatni kell.. kéne..

Igaz, ő anyatejes, tehát nem tudom este "megtömni", annyit eszik, amennyit kíván.

Ha valakinek van csodamódszere, én is szívesen fogadom, de szerintem ilyen nem létezik.

(Mondjuk engem már annyira nem visel meg a nemalvás, az elsőszülöttem hozzászoktatott.)

2012. dec. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ó látom mások is járjak hasonló cipőben. Épp az előbb olvastam neten, hogy ilyen idős korban már némelyik baba 9 órát is képes egyhuzamban aludni...
2012. dec. 8. 06:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, hát ebbe nem szabad belemenni, hogy hol mit írnak a babákról általánosságban. Biztos van, amelyik hamar átalussza az éjszakákat, az én 4 évesem pl. még a mai napig nem alussza át. Szóval ez tök egyéni. :) Kitartást!
2012. dec. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még annyi, megint első vagyok, hogy nekem kb. rossz is lenne, ha éjjel átaludna 9 órát, mert nappal 2-3 óránként szopik, és begyulladna a mellem, ha éjjel nem ürítené rendszeresen. Vagy úgyis fel kéne kelnem fejni. :)

Minden hozzáállás kérdése. ;)

2012. dec. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy egy két hónapostól miért várnád, hogy 9 órákat aludjon egyhuzamban. Minden baba más és más, ahogy a tiéd is.
2012. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen pici babától nem elvárás, hogy átaludja az éjszakát! Persze Neked kényelmesebb lenne és vannak olyan szerencsések, akiknek hosszabb időt átalszik a kicsi, de nem ez a jellemző. Ilyenkor még bennük van az ösztön, hogy ébredjenek, hogy ellenőrizzék, megvan-e a gondozó, nem hagyták-e el.

A Lányom 2 éves múlt, de még nem mindig alussza át az éjszakát. Másfél éves koráig 1 éjszakát sem aludt át!!! A Fiam 9 hetes, 2* kel éjszaka és boldog vagyok mert a 2 kelés csak 2*20 percet jelent! A Lányom másfél órákat is elnyammogott a cicin többször egy éjszaka!

Kitartás és ne erőltess semmit. Fogzáskor lesz ez még rosszabb is!

2012. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a kisfiam 2,5 éves, és a mai napig gyakran előfordul, hogy ébred éjjelente. Pedig ő már természetesen nem eszik semmit, legfeljebb a nagy melegekben kért inni, csak anyahiánya van. Igaz, ő 2 hónaposan pont aludt 12 órákat, aztán gyönyörűen leszokott erről.

Mindegyik baba más, tényleg. Azt olvastam, hogy ennyi idősen 5 óra alvás számít az "éjszaka átalvásának", vagyis szerencsés esetben éjféltől hajnali 5-ig. A 8 hónapos kislányom minderről nem tud, még mindig 2 óra a rekordja, amennyit egy huzamban képes aludni. Ez van. :)

Ne hasonlítgasd őt más gyerekéhez, mert akkor meg fogsz bolondulni. Mindig lesz valami, amiben a másé az ügyesebb.

2012. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam éjféltől alszik 5-ig, 6-ig. Napközben is csak fél-1 órákat. 3 hónapos.
2012. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, az én 13 hós fiam még sokszor ébred éjjel, ő szopizással alszik vissza. Annyi előnye van ennek, hogy nappal még mindig kétszer alszik, 2-2 órát általában. Azt hittem nem lehet megszokni ezt az éjszakázást, de egy napon rádöbbentem hogy már nem is zavar. Egyébként a lányom is sokáig sokszor ébredt, olyan másfél évesen kezdte átaludni az éjjeleket.
2012. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányom aki most 2 múlt 3 hónaos koráig nagyon jó alvó volt, ste 9kor elaludt hajnal 4-5 között evett,majd fél8körül. Utána mehtanult hasrafordulni,és rémálom lett az alvás napközben és éjszaka is. Volt,hogy 5-6 alkalommla is ébredt. Aztán jött a fogzás, és volt olyan éjszakánk,hogy a 20. alkalom után már nem számoltam hányszor ébred. 1 évesen abbahagytuk a szopit, rá két hétre átaludta az éjszakát, este fél9től reggel 8ig, néha néha ébredt meg, ha kiesett a cumija. De most már az sincs, így alszik szépen


A kicsi most 3 hónapos, ő is jó alvó volt eddig!!Este 8től aludt hajnal 3-ig, majd 5kor evett,és 8kor ébredt. NApközben evett-aludt. Ő most tanult meg hasról hátra fordulni, egyfolytában ezt gyakorolja, 4 napja midnen éjjel másfél 2 óránként ébred, és napközben is nehezen alszik:(:(


Úgyhogy ez nálunk egyelőre nagyon egyformán alakul a gyerekek közt,de tényleg változó. Kipróbálhatsz te bármit, ha ébredni akar, ébredni is fog!!!

2012. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!