Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyes kismamak hogy tudnak...

Egyes kismamak hogy tudnak ilyen sokat hizni?

Figyelt kérdés

Termeszetesen nem a hormonbajos mamikra gondolok, az teljesen ertheto. Tobb helyen is olvasgatok sztorikat, es egyesek olyan sulygyarapodasrol irnak, hogy az agyam eldobom.....9 hetesen 15 kg??

Termeszetesen nem all szandekomban megbantani senkit, csak elgondolkodtam......nem onfenyezesbol, de en 21 hetes vagyok, es eddig egy dkg felesleg nincs rajtam.......mondjuk en sokat mozgok, de akkor sem ertem....egy egeszseges kismama, aki nincs "agyhoz kotve", hoy tud ennyit hizni???

Azt nem tudom elkepzelni, hogy annyit nassolnak meg esznek, rengeteg kismamit ismerek, akik -ugyanugy mint en-, teljesen normalisan taplakoznak, de nem viszik tulzasba, nemhogy edesseget enni.....

Tenyleg nem szeretnek senkit megbantani, ne vegyetek magatokra, csak egyszeruen nem tudom elkepzelni.....

Ti mit gondoltok? Volt valaki ilyen helyzetben? Meselnetek?

Udv, Nati



2013. dec. 23. 22:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Èn mivelmindig is küszködtem a sulyommal napi szinten lovagoltam futottam. 4 hèttől agynyugalomra itèltek, ràadàsul folyamatosan hànyingerem volt ami csak addig volt jó mèg ettem, tehàt elèg sokat Ràgcsàltam. 12 hèt alatt 4kg szedtem fel az alapbòl is kisit túlsulyos testemre. Most 1 hetes vagyok ed7ig nem vàltozott ...
2013. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

Én nem kettő helyett, csak normálisan étkeztem. 1,5 év korkülönbséggel jöttek a gyerekek, előtte normál testsúlyom volt, az a semmi fölösleg de nem is csontsovány.

Mind a két terhesség alatt akkora voltam mint egy vemhes bálna, pedig tényleg nem zabáltam. A második gyerek után pedig egy évvel mindenféle sportolás nélkül (csak a napi séta és a két gyerek ellátása volt) úgy lement minden, hogy simán belefértem a két gyerek előtti nadrágomba.

2013. dec. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Én a 22. hétig semmit nem híztam. AZtán egy nagyon nehéz időszak jött az életemben, apukám majdnem meghalt és elkezdtem zabálni, így rettenetesen elhíztam és egy ocsmányság lett belőlem.
2013. dec. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%

Megmondom őszintén engem is érdekel a kérdésre a válasz hisz nekem első terhességem alatt rendes táplálkozás mellett, rendes mozgással, 9 hónap alatt 13 kiló jött fel baba súlyával, magzatvízzel minden egyébbel együtt. később meg olyan sovány lettem hogy csak na.

Most a második babával 24 hetes vagyok, és már most 13 kiló a felesleg pedig van hogy alig eszek egy nap, mozgás ugyanúgy megvan, sőt, már a lányomtól "ellustulni" sem lehetne :) szóval nem értem...van aki fog az étel van akin nem. Én azt mondom, hogy nem zavar "nagyon" a sok plusz, ha utána szépen le tudom adni.

2013. dec. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Első terhességnél a 24.hetig feljott ram összesen 10 kilo. Nem keves, de nem is baromi sok. Aztán beindult a szülés, Bármelyik percben megszulethetett volna a lanyunk, de sikerult "megakadályozni". 2hetig feküdtem a szülészet intenzivosztalyan, ahol tomtek gyógyszerrel. Emellé hozzajott az a tény, hogy amikor hazaengedtek (végre), wc-re is ugy mehettem, hogy raultem a Férjem gurulos szekere. Eleg vicces volt, igy gondolhatod, hogy nem a kismamatornan jart egész nap az eszem ;)

Raadasul az első 5 hónapban keltem-hánytam kismama voltam.

A vege az lett a terhességnek, hogy 40+5,ap, sürgősségi császár es +33kilo !!!

A dokim tisztaban volt azzal, hogy a gyógyszerektől es a mozdulatlan eletviteltol mennyit fogok hozni. Nem is baxogattak érte sehol sem. Se o, se a vedono.

Halas voltam, hogy megmentette a lanyunkat ;)


Most 34 hetes terhes vagyok. Jelenleg -7 kilónál jarok ugy, hogy 7.honapig hozzam 8 kilót, ami eltunt es fogytam hozza meg 7 kilót. Zabál a gyerkőc ezerrel, amit én Spec. nem bánok, bar a teljes kivizsgalasos 3oras vérvételt Kihagytam volna multheten. Ugyanis ez hiaba "termeszetes", ha mindenképp utana kell járni.

Ja, es ennek a terhessegemnel is 24 hetesen fajasaim voltak (10percesek), de szerencsere ahogy jott, úgy ment. Most nem kellett beavatkozni.

2013. dec. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az elso trimeszterben 0-1 kg az indokolt hizas, vagyis semmi, max egy pici a vizvisszatartas miatt. De, ez egy hanyingeres idoszak, es bar hanyni nem hanytam, az inger azert volt, es nekem pl csak akkor volt stabil a gyomrom, ha volt benne valami, raadasul olyan ami felszivja a savat (ez nekem alt gyors ch). + terhesseg elott nagyon figyeltem a kajara, sportoltam is + 5-13. het kozott, tehat 8 hosszu heten at szigoruan fekudnom kellett. Na, en igy hiztam az elso trimeszterben 3! kg-ot (56-rol 59kg-ra). Ezt en soknak veltem, a doki is ram szolt. Szoval tenyleg jogos a kerdesed szerintem. Talan meg annyit, h a 164cm-es magassagomhoz en egy normal testalkat vagyok. Aki nagyon sovany, pl 164 cm-hez 45kg, annak lehet, h igy reagal a szervezete, de azon el is fer. Bar akkor sem tudom, h 5 het akatt 15kg-ot, h lehet osszeenni, a vilag osszes kajaja kene hozza. Hacsak nem hormonalis vagy cukor problema all a hatterben, de ez ilyenkor ismert szokott lenni (legalabbis kiderul) es akkor azt nyilvan odairna a kommentbe...
2013. dec. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Lécci majd írd meg az utolsó hónapban is, hogy mennyit híztál összesen! :)


A gyerekek előtt egy gramm felesleg sem volt rajtam.

A nagyobbik fiammal a 20. hétig nem is híztam semmit, majd utána 21 hét alatt felszaladt 16 kg. Persze ehhez én is kellettem, mert olyan szénhidrát éhségem volt, mint még soha azelőtt! Úgy voltam vele, hogy máskor ezt elnyomnám magamban, de most talán valami oka van, hogy a húsevés és a réparágcsálás egyáltalán nem okoz örömet, ellenben a gyümölcsös tejberizstől szinte orgazmusom van :)

Na mind1, a 16-ból szülés után lement 10, a többi meg szépen lassan a szoptatás abbahagyása után.

A kicsivel kb. ugyanígy jártam, sokáig semmit sem híztam, majd 18kg plusz lett a vége. Vele is lement 10-12, majd lassan a többi is.

2013. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Koszi a sztorikat csajok! Majd mindenkeppen megirom, mi lett a vege :)

Mondjuk en megmondtam paromnak, hogy ha csokit lat a kezemben, ha ilyenre vetemednek, azonnal tepje ki a kezembol. :D

2013. dec. 24. 08:35
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem aki olyan sokat hízik annak van oka felesleges rajta képzelődni.Első babával 54kg kezdtem persze nem az volt a rendes súlyom mert egyéb ok miatt lettem annyi és 12 hétig fel is jött rám az elvesztett súly 65kg lettem.Utána olvastam és ez természetes folyamat hogy raktároz a szervezet mint ahogy írták előttem szólók.Eljött a 16.hét elkezdtem vizesedni toxémia gyanús lettem és napról-napra híztam +30kg lett a vége na de szülés után lement kb 2 hétre a víz és 6kg maradt rajtam, magas vérnyomás szédülés majd nem ájulásig ha felkeltem csak pisilni 180-ra felment a vérnyomásom a víz folyt a lábamból ha hozzá értem a terhesség végén 200-as vérnyomással toltak a műtőbe stb szerintem nem kell sorolgatnom sokan tapasztalták ezt.Függ mit örökölsz gének stb.Ez sem megbántásként írom de most jelenleg 18 hetes kismami vagyok és 0kg van rajtam minden terhesség szó szerint más nem is érzem még egyenlőre terhesnek magam.
2013. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat híztam. A terhességemig semmi bajom nem volt a súlyommal. Ehettem amennyit és amikor akartam, nem híztam. Nagyon egészségtelenül éltem, sok tésztát, szénhidrátot ettem, zöldséget és gyümölcsöt semennyit.

A terhességemmel az anyagcserém megváltozott, de elég későn kapcsoltam, így közel 30 kg plusszal jöttem ki a kórházból.


Elég sokan megszóltak emiatt, általában két dolgot szoktam kérdezni, tőled is ezekre várnék választ: Neked mennyit kell sportolnod, diétáznod ahhoz hogy én ezt a többletet leadjam? Hányszor kértelek meg, hogy vigyázz a babámra amíg tornázni vagyok?

Senkinek semmi köze hozzá. Hibáztam, tanultam belőle. Közel 1 év kellett, hogy leadjam ezt a többletet. Ezalatt teljesen természetes része lett az életemnek a sport és kialakítottam egy olyan étrendet, ami egészséges de mindent tartalmaz, amit szeretek. Már ezek miatt a változások miatt is megérte felszedni azt a 30 kg pluszt.

2013. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!