Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes kismama vagyok és...

25 hetes kismama vagyok és borzalmasan fáj a hátam. Mit tanácsoltok? A fekvés sem segít. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban a kismama jóga gyakorlatait javaslom, és persze egy jó masszázst, lehetőleg kismama masszázsban jártas szakembertől. Ha nem javul a helyzet menj orvoshoz. És főleg igyekezz egyenesen állni, ne toldd ki a hasad, bármilyen büszke is vagy rá. ;)
2009. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy járni, hogy behúzod a medencéd, magad alá billented. nem a hasad, hanem a medencéd. magyarán: ne told ki a hasadat, ahogy az előző válaszoló írta.


Háton ne feküdj sohasem. Nem csak a hátad miatt, hanem a baba miatt sem. A méh súlya háton fekvéskor ránehezedik két fontos érre, és oxigénhiányt okozhat a magzatnál, ami ugye nem egészséges...

2009. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy nyom egy ideget a baba, vagy egyszerűen gyenge a hátizomzatod és rossz a tartásod is. Kezdj el kismama tornázni és meglátod javul majd a helyzet. Én is járok jógára még a 41. hétben is, és jártam terhesvizitornázni is, ajánlom mind a kettőt, tényleg jó ! Jobbulást!
2009. nov. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, ortopédusnál is jártam, fel is tetem egy kérdést, bemásolom neked. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Gerincferdülésem van és a baba teljesen jobbra húzta a hasam, ezért fájt olyan rettenetesen a hátam. Amióta középre került, azóta kb 20%-ra csökkent a hátfájdalmam.

Az Innoreuma krém nem segített, amit lehet használni, de lehet, hogy neked hatásos lenne. Panadolt lehet néha beszedni, ha nagyon fáj, de nekem az sem volt igazán hatásos.

Ami bevált. Szoptatóspárnán való pihenés, hátizom erősítő gyakorlatok. Jártam gyógytornára is, ami kifejezetten a problémás területre irányult, segített.

Együttérzek veled, nagyon rossz, de javulni fog, ha egy kicsit erősíted a hátizmod és rendesen pihenteted. 33. hetes kismami

2009. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.kipróbálok mindent.

kezdtem megijedni,mert azt olvastam,h a hátfájás a koraszülés jele is lehet.

remélem javulni fog.

2009. nov. 29. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!