Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes nőnek mekkora adag...

Egy terhes nőnek mekkora adag (mg) magnéziumra van szüksége? Ti milyet szedtek? Pezsgő tabletta vagy gyógyszer?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Pusztán a terhesség nem indokolja a nagy dózisú magnéziumot, de a görcsök ellen, megelőzésre is fontos.


Én magnesii citricit szedtem, 500 microgrammos tabletta, 1,5-ötnaponta (délelőtt fél, este egy) kb. a 16-36. hét között.


Arról megoszlanak a vélemények hogy mennyit szabad, általában max. 1500-2000 mg-t mondanak, de hallottam már aki erős görcsök miatt 4000-et szedett.

2014. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%

Egyik gyerekemmel sem szedtem semmit. Ez csak Magyarországon szokás.

Ha az orvos szükségesnek tartja, akkor esetleg szedném.

2014. jan. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megnerotot szedek 3x1 ha kihgyom hosyzabb idõre görcsölget ès nyilalgat is rendesen...
2014. jan. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Úgylátszik csak Magyarországon szokás görcsölni terhesség alatt.
2014. jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A terhesség alatt a szervezetnek megemelt magnézium adagra van szüksége, amit az étkezésből nem biztos, hogy fedezni tudunk, ezért napi 500-1000 mg között érdemes pótolni. Én naponta 4000 mg-ot szedek a görcsök ellen. Ez egy speciálisan megemelt adag, normál esetben ennyit nem indokokt bevenni. Én magnesii citrici-t használok (naturland), mert sokkal olcsóbb, mint a magne b6 és tapasztalataim szerint jobb is. Amúgy azért van szükség a nagyobb dózisú magnéziumra, mert ilyenkor a csípőcsont, medencecsont átrendeződik és ezt az izmoknak is követniük kell a magnézium pedig nagyon szuper izomlazító. Sőt a nagyobb teher miatt a terhesség alatt az izmokra is nagyobb súly nehezedik, így kell az izomgörcsök ellen a magnézium.
2014. jan. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem azt mondta egyszer egy orvos, hogy a pezsgőtablettát meg se vegyem, mert semmi haszna. Én 3*1 Magnesii citricit szedek. 500mg-os, tehát napi 1500mg. Kötelezően szednem kell, mert a görcsök máskülönben ahhoz vezetnének, hogy elveszítsem a babát. Kerek perec megmondta az orvos, ha nem akarom, hogy elvetéljek, akkor nem kelhetek ki az ágyból és a magnéziumot szedjem. Tehát én is hobbiból szedem, csak mert Magyarországon élek...
2014. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem görcsölnek külföldön, ott minden tökèletes :-)

A legtöbb orszàgban vicc a terhesgondozàs....

2014. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak akkor kezdtem szedni, mikor a laboreredményem alapján már hiányom volt belőle, ez olyan 25. hét körül volt, akkor napi egy magnerotot szedtem be, a 36. hétig szedtem, de a laboreredményem alapján nem sok minden változott tőle. Görcseim egyáltalán nem voltak annak ellenére, hogy Magyarországon élek :)
2014. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a 16-20 hét között keményedtem nagyon sokat.

Akkor a Béres magnézizm+B6ból szedtem, volt hogy 3000 mg-ot is naponta. Egy szem 250 mg-os.

Most már jó, csökkent a keményedés, úgyhogy napi 1-3 szemre csökkentettem, ez attól függ, éppen hogy érzem magam.

Ha igényed van rá, akkor bizony brutál módon kell/lehet szedni. Max könnyebben mész vécére:)

2014. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es, vicc, de valahogy mégis ugyanannyi egészséges gyerek születik... micsoda borzalom, ugye?
2014. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!