Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapott valaki Amoxicillin -...

Kapott valaki Amoxicillin - Teva antibiotikumot terhesen?

Figyelt kérdés
15 hetes kismama vagyok csúnya gennyes torokgyulladással. Az orvos ezt írta ki. Viszont a betegtájékoztatóban az áll, terhesség ideje alatt nem szedhető csak nagyon indokolt esetben.
2014. jan. 3. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 4 keresztes vizelet után kaptam Amoxicilint 36 hetesen.

18 hetes kortól meg Aspirin protectet is kellett szednem (erre is az van írva terhesen nem lehet)

Gondoltam csak tudják mi a helyzet.

Egészséges babám született.

2014. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én beszedem, mert nagyon rosszul vagyok, két napja aludni sem tudok, de most kicsit elbizonytalanodtam, mindenesetre bízom az orvosban.
2014. jan. 3. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
én 6-7 hetesen kaptam antibiotikumot, szintén torok gyulladásra, igaz nem ezt. Az orvos írta fel, kérdeztem hogy terhesen nem árt e, erre csak annyit mondott hogy többet árt ha nem eszem meg. Megettem, még meg van a baba, és remélem egészséges lesz :) szerintem szedd be és mindenképpen szedd végig
2014. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg előtte a nőgyógyászodat. Nekem egy súlyos felfázásra írt antibiotikumot korai terhesen az orvos, (mondtam, hogy babát tervezünk, és lehet, hogy épp összejött, csak még nem tudtam tesztelni), de nagyon mellélőtt. Sokféle antibiotikum létezik, van amelyiket terhesen is lehet szedni, hát ez pont nem az volt. Mindenki csak a fejét fogta utána, de az volt az egyetlen szerencsém, hogy nagyon korai fázisban (kb. beágyazódáskor) szedtem, és még nem tudta károsítani a babát.
2014. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ezt szoktak adni terheseknek, ha nem allergiasak ra. Ha tenyleg ennyire beteg vagy, hogy a doki kiirta, akkor inkabb szedd be, mert neked is eleg sok komplikaciod lehet, ami a babara nezve is veszelyes. Csak szedjel probiotikumot hozza ket ora kulonbseggel, mert a belflora ilyenkor erzekenyebb, nehogy hasmenes legyen belole.

egy gyogyszeresz

2014. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 19 hetesen kaptam Amoxicillint. kicsit megijedtem tőle, de semmi baj nem lett. már 5 hónapos és teljesen egészséges a kislányom :) szerintem nyugodtan szedd.
2014. jan. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!