Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több mint 2 éve nem szedek...

Több mint 2 éve nem szedek fogamzásgátlót,2 hónapja szedem a folsavat.1 éve próbálkozunk a párommal eddig eredménytelenül. Az orvos szerint minden rendben van. Szeretnénk már nagyon kisbabát. Meddig kell rá várnunk?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatok alapján mondta a doki, hogy minden ok? Volt hormon, pajzsmirigy, cukor, peteérés, pco, uh, párod vizsgálata, petevezeték elzáródás vizsgálat? És ezek minden rendben vannak?
2014. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az a tapasztalat, hogy kivárják a kivizsgálással a dokik az 1 évet, ha alapból egészségesek vagytok, ha meg kiderül hogy gond van,akkor akár újabb 1 éve elmehet mire végigmentek a tortúrán, esetleg beavatkozásokon.Igyekezzetek időpontot kérni férfiak:andrológiai vizsgálat, nők:vér, hormonok,pajzsmirigy,Uh-k,esetleg gyógyszeres stimulálás.Tanács:ha esetleg sikerüle a baba kérj sárgatest hormonpótlást,ami jobban segíti majd a megtapadást.(utrogestan,duphaston)
2014. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak nőgyógyásznál voltam ,ő mondta hogy minden rendben van nálam,a férjem ma volt urologián és azt mondták neki hogy lassuk a spermái.vagyis csak 20%-a mozog,és felirták neki a Fer14 tabletátt,erről mi a véleményetek?
2014. jan. 8. 17:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekünk is ezt írták, pedig férjem spermái 80%felett teljesítettek, de már más okot nem találtak miért nem sikerül.Mi semmilyen hormonszart nem ettünk, helyette Lenkei-féle vitaminokat, férjem is magas folsav, E-vitamin, ami javítja a sperma burkát,és ásványi anyagot, korall Ca-t,Omega3-t.
2014. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És bevált?
2014. jan. 8. 17:10
 6/12 anonim ***** válasza:
megint előző.Nálad mit nézet a nőgyógyi, mert csak a manuális vizsgálat igen kevés, ha elzáródás van, vagy petesejt túltermelődés, vagy egyebek, azt nem tudhatja.
2014. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak simán megvizsgált
2014. jan. 8. 17:15
 8/12 A kérdező kommentje:

de nektek használt

a vitamin?

2014. jan. 8. 17:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Ha simán megvizsgált, az semmi.Még vérvétel, hormon sem volt?Válts nőgyógyit,mert nem akar igazán rajtad segíteni.Magánba voltál?Az első a hormonok után a HSG-nek nevezett komolyabb vizsgálat.Ilyenkor a petevezetőn kontrasztanyagot juttatnak át,ha minden ok, akkor simán átmegy.Nálam sajnos az egyik oldal teljesen zárt volt, a másik oldalon pedig ppolip volt, úgyhogy ezr évig is nyomhattuk volna, valamint nekem volt alapbetegségm is a gimis korom óta megvolt,s az kihatott,úgyhogy nálam a normál 1-2 petesejt helyett,ami havonta termelődik volt hogy 8-10 is termelődött, ami rontotta volna a minőséget az 1 helyett.Ez a többlet mé azért is rossz, mert a női életben megvan, hogy összesen hány petesejt termelődhet,s mikor ez a szám megvan, akkor beindul a menopausa, na most ez nekem előbb fog indulni sajnos, azt még nem tudtam pontosan, de ahogy számoltam olyan 5-6 évvel a normál előtt, ami azt jelenti max. 35 éves koromig van időm.3 gyereket akarunk, a második útban van 18 hét és 31 vagyok.A vitaminok segítenek-e?Szerintem igen,de
2014. jan. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

aztán mielőtt náluk nem volt meg a vizsgálat a hsg,azelőtt jártunk természetgyógyászhoz is,mivel előtte már volt egy gyógyszeres stimulációm, s sajnos ott a baba a 12.héten elment,így sok kihagyás kellett, vmint férjemnél szívprobléma volt, amit a trmészetgyógyi kderített, hogy LIME-kór okozta ésteljesen rendberakta, e addig nemlehetett próbálkozni.Nekem is sokat segített, mert míg a hagyományos dokik csak a gyógyszert ítrák a betegségemre, ő beállította, úgy hogy azóta sem kell szednem semmit,pedig a terhesség teljesen fel kellene hogy borítsa.Szóval lényeg, minden mindennel összefügg,de én is 3 nőgyógyászt, 2 endokrinológust cseréltem le, mert én hiába akarok gyereket, ha nem látom bennük a segítő szándékot és azt, hogy tényleg mindent megtesznek, nemcsak egy szám vagy a sok közül.Ja, a Kaáliban is voltunk,s oda úgy jutottunk ezt még leírom, hogy nem a nőgyógyász javasolta, hanem a orvostanhallgatója vizsgálat után, de a dokim meg sem említette.Aztán, hogy oda elmentünk volt nagyobb előrelépés, 1 inszemináció,és aztán a 2előtt kimaradt 1 hó, s akkor spontán összejött az első gyerek.A második pedig szoptatás alatt, mivel nekem így több esélyem van, mivel, mint írtam csak az egyik oldal működik.Szerencse, Isteni gondviselés, nem tudom.

Nekünk 4és fél év ment el az első gyerekig, te hány éves vagy?Persze nem mindenkinek ilyen nehéz, remélem rendesen kivizsgálnak és minden megoldódik.A HSG helyett még a Laparoszkópiát is szokták mondani, de az sokkal durvább,és hát elsőre minek vágatni magad, ha máshogy is lehet infót kapni.Nekem is ezt akarta a doki, aztán megtudtam,mert erre több pénzt kap a kórház, az időpont is megvolt, de a férjem az utolsó pillanatban mondta, hogy ezt azért mégsem.Áldom érte.

2014. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!