Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a szüléstől! Tudom,...

Rettegek a szüléstől! Tudom, hogy mindenki kibírja stb, de annyira félek.37 hetes leszek holnap és ketyeg az órám. Minden este úgy fekszem le, hogy mivan ha. és még nem állok rá kész. Más is volt így? Nagyon -nagyon fáj?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 21:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Jó volt olvasni a pozitív hozzászólásokat. Amit esetleg még hozzá tudok tenni, hogy élvezd ki amíg benned mocorog. A szülés közben figyelj oda a levegővételre, nekem a fájások közben nehéz volt. Mindenki a fájásokról beszél de ami jó, hogy vannak szünetek (amit én akkor értékeltem).

Hamarosan lesz az első közös munkátok a babával, ezt elsősorban ketten csináljátok végig. Ha bármi lenne ott van a doki akiben megbízol és minden megtesz értetek.

Én is féltem a szüléstől, de megnyugtatok a gondolat hogy ha bármi közbejön ott van az orvosom és segíteni fog. Végül is könnyű szülésem volt, beértünk a kórházba (akkor még rendszertelen fájásokkal) és rá 2,5 órára megszületett a babám.

Azt én is csináltam amit az egyik hozzászóló javasolt, hogy beszéld meg a babáddal a szülést annak menetét, az ő feladatát és segítesz neki ahogy tudsz.

2014. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is, ne félj ami bement az ki is jön😊 én piszkos bátor voltam, tudtam hogy fájni fog de nem hittem el.


Tudod, mikor odakerülsz, nem fogsz félni, inkább azon keszel, hogy mindjárt kéész!:-)

Tudod, igen nagyon fáj! Ilyen fájdalmat sosem éreztem. De, valahogy nem úgy emlékszem vissza, hogy borzalmas volt. Nem a szülés fájdalma az, ami visszatart egy második babától.


A menzeszhez semmi köze, attól 1000x jobban fáj. Ez az igazság! De tudod, annyira gyorsan mennek a dolgok, hogymészre sem veszed.

A baba mikor kijön....csodálatos!!!!! De tényleg!

Annyira szép élmény volt!


3 hónapos kislány anyuja

2014. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Most latom mennyire osszefuggestelent írtam ...bocsi , de a kislányom 11kor aludt el:D ne haragudj!!:-) szóval, ne félj ! Mai napig, ahányszor elmegyek a kórház elott , meghatodok.. Es nem a fajdalom miatt...

Erre nem lehet felkészülni! En a kórházat nem szeretem es inkabb az nem tetszett, ezért szinte az utolsó pillanatban értünk be. Gyors nst , es szuloszoba. Se beontes, semmi. Rendszertelen fajasok voltak.. Azt hittem... Anyu szólt , hogy na most mar indulás! 2-3 percesek voltak, de néha 5-6 ! Most hogy így leírtam es visszagondolok, olyan jo volt... Mármint az élmény ... A fájdalmat el is felejtem a sztoribol:-)) élvezd ki, es ha itt az idő légy boldog... Ez lesz életed legszebb napja!!!

2014. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele hogy párszor mondtam a páromnak hogy félek a szüléstől, azt mondta ne gondoljak rá, majd ha megyünk szülni akkor félhetek, utána úgy telt a terhességem hogy ha eszembe is jutott gyorsan másra gondoltam :) aztán egy nap lefeküdtem aludni egy óra múlva keltem egy fura fájdalomra a derekamban. Nem akart múlni, kádfürdőztem egyet, utàna sem lett jobb és feltűnt hogy fájásaim vannak, 5 percesek, a magzatvizem nem folyt el. Ekkor keltettem a páromat hogy menjünk szülni, azt mondta nyugodjak meg, feküdjek vissza aludni, még van 2 napunk a kiirt időpontig :D

Szerencsére összeszedte magát hamar, és bementünk a kórházba. Ott hosszas, összesen 17 órás szenvedés után született meg a fiam. Azt hittem meghalok, olyan erőtlen voltam, és fáradt, nem is aludtam csak egy órát szóval kivoltam nagyon. Mikor megszületett hatalmas megkönnyebbülést éreztem, és minden fájdalmam, fáradtságom elmúlt hirtelen és nagyon boldog voltam! Én kis naiv úgy örültem hogy 5 perces fájásaim vannak, azt hittem pikk-pakk a kezemben lesz a fiam :) könnyű szülést kivánok és minden jót!

2014. jan. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Én is féltem. Minden fejben dől el. Inkább arra koncentrálj, hogy azért ha beindul a dolog , hogy pár óra és karjaidban tartod a babád. Én olyan boldog voltam mikor szülni mentem, pedig én is féltem nagyon. Mikor ott feküdtem csak az járt a fejemben , hogy rögtön ANYA leszek és ezt nem veheti el tőlem senki. Mikor kibújt sírtam örömömben. Csak az járt a fejemben, hogy többet soha nem szülhetek valószínűleg a PCO miatt. Most várom a 3. babát. :D Hazudnék, hogy nem félek, de a másodiknál is féltem picit. Egyébként az elsőnél EDA segítségével szűltem. A második nál nem kellett semmi. 3500g ès 3850g-osak lettek és 162 cm xsepp vagyok. Most a lányomat kisebbnek mondják. Remélem kicsit
2014. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Remélem olyan lesz mint a 2. szülésem. Egy észrevétel. Ha nagyon izgulsz az agyad úgy veszi, hogy nem akarod és blokkolja az izmokat. Próbáld a pozitívumokat keresni. Nehogy császár legyen. Fogorvos előtt is van egy kis félsz az emberben pedig tudja milyen. Tehát csak pozitívan, nem lesz semmi gond.

30 heteske és két fiú anyuja

2014. jan. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
volt bennem is félelem, de nem iszonyú nagy. Végül sokat szenvedtem, csak a szülőszobán voltam 15 órát, őszintén szólva baromira fájt. A tanulságok: nem tudtam eléggé figyelni a levegővételekre, és rágörcsöltem. Szerintem jókat írtak előttem, próbálj lazítani, beszéld meg a babával, hogy együtt könnyen megcsináljátok, szerintem segít.
2014. jan. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

A 2. vagyok, és eléggé tévednek, akik kötözködnek velem.


Egyrészt 4 gyereket szültem, az elsöt sürgöségi császárral, szóval tudom, milyen a szülés minden féle módon. Persze, hogy valamenynire fáj, de ez a természetes.


Másrészt az elsö elött IZGULTAM, de NEM rettegtem, és szerintem EZ AZ, ami a kérdezö esetében nem normális.


Harmadszor az IQ-mhoz: mérnöki végzettségem van, szóval túl alacsony nem lehet; (Habár ennek semmi köze sem a kérdéshez, sem a válaszomhoz).

2014. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
Attol hogy mernok vagy meg lehet az erzrlmi IQ- d a beka segge alatt bar megjegyzem 4 gyerekkel ez eleg siralmas...
2014. jan. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

A magas intelligencia hányados, nem szt jelenti,mhogy te sz*rtad a spanyol viaszt. Nyugi, attól még sötét vagy. Egy okos ember nem fitogtatja a tudását, bár nem is tetted... De a munkáját sem kapcsolja össze, egy tök más témával. A parlamentben is állítólag okos emberek ülnek...

Na mindegy, attól még világraszoló butaságot írtál...

2014. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!