Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mehetek így fürdőbe vagy sem?

Mehetek így fürdőbe vagy sem?

Figyelt kérdés

A múlt héten "12. hetes" uh-n voltam ahol kiderült, hogy nem is 12 hanem 15 hetes vagyok a méretek alapján.

Az új orvosom azt mondta, hogy a méhlepény hátul mélyen tapad. Olvastam erről sok mindent, hogy vándorlepény és ez még változhat, illetve olyat, hogy van rendellenesség is.

Ez most minek számít? A dokim nem mondta, hogy rendellenes lenne, de még is félek. Így mehetek fürdőbe?

A másik kérdésem az lenne, hogy a kímélő pihenésbe mi tartozik bele? Gondolom nem kell az egész napot az ágyban töltenem. Az én családommal lakunk együtt, ahol mindig nekem kell mindent csinálnom, takarítás, főzés, mosás stb... tudom ezek nem valami kímélő dolgok de muszáj megcsinálni.


A végégre lenne még egy kérdésem, hogy a köldököm alatt a hasam ha felülök vagy olyan dolgot csinálok ami kihat a hasamra akkor tompa fájdalmat érzek. Ez gond lehet?


16 hkm



2014. jan. 8. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

-Fürdőbe nem mennék, a fertőzésveszély miatt.

-Kímélő pihenés miatt sem mennék a fürdőbe, mert az nem fér össze.

Vagyis voltam fürdőbe terhesen, mert a nagyobb gyereket elvittük, de én nem fürödtem, vigyáztam rá , amíg a gyerek medencében pancsolt, ahová akár be is tudtam volna menni, mert kb. térdig ért a víz.

A kímélő pihenés azt jelenti, hogy a nap nagy részsében pihenni kell, de lehet azért ezt-azt csinálgatni, elosztva a napon.

2014. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 28. hétig úsztam, az a lényeg, hogy olyan uszodába menj, aminek már a terhsség előtt megszoktad a baktériumait, azzal nem lesz baj. A melegebb, termál vizektől, szaunától egyértelműen tiltott az orvos.

A kímélő pihenésre miért van szükséged? Én végigdolgoztam a terhességem a 36. hétig, voltam külföldön repülővel, autóval, lakástfelújítottunk a férjemmel kettesben, költöztünk, háztartást vezettem. Ha egészséges a terhességed, nem görcsölsz, nem vizesedsz stb. kell feküdni vele.

2014. jan. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szakértők szerint a mai füdőkben már nem akkor a fertőzésveszély.

Köszönöm a választ.


Nem tudom, hogy miért írta a leletemre, hogy kímélő pihenés, nem véreztem, nem görcsöltem, nem volt semmi bajom. Arra gondoltam, hátha ettől a lepénytől van. Nem tudom.

2014. jan. 8. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!