Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyíregyházán szoktak szülésznő...

Nyíregyházán szoktak szülésznőt fogadni ha van fogadott orvos?

Figyelt kérdés
Ha pl. fogadott orvos van, akkor szokás-e szülésznőt is fogadni. Mindegy kit, vagy az orvos megmondja, kivel tud együtt dolgozni? Mennyit szoktak fizetni egy szülésznőnek? Én egyébként Dr. Petróczi Ottónál fogok szülni. Tapasztalatok vele kapcsolatban? Ár, hozzáállás?
2014. jan. 10. 13:12
 1/7 Tica0121 ***** válasza:
Tapasztalatom nincs a doktor úrral kapcsolatban. Én Dr Seres Anreánál szültem tavaly júliusban. Sürgősségi császár lett sajnos, de amúgy is programozott császár let volna. Így nekem nemvolt szülésznőm. Másoktól úgy hallottam, hogy szoktak fogadni, mert a szülésznő van Veled végig a vajúdás alatt, nem pedig a dokid... Szerintem érdemes megkérdezned a dokit amikor felfogadod, hogy ő kivel szeret együtt dolgozni vagy egyáltalán javasolja-e, hogy fogadj fel valakit.
2014. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tica0121 ***** válasza:
Még annyi, hogy tőlem a doktornő 65.000 Ft-ot kért a szülésért és 9.000 Ft volt a tehesgondozás alkalmanként. Havi egy alkalommal számolj a dokidnál, ha nincs gond.
2014. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2014. jan. 10. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes fogadni szülésznőt is. Én anno megkérdeztem a dokit kit ajánl, mert nem volt ismerősöm, neki meg egyszerűbb, ha olyan van benn, akivel együtt szokott dolgozni. Az árat érdemes az első találkozásnál tisztázni, így nincs belőle gond. Ha azt mondja, hogy amennyit a többi szülésznő szokott kapni, az olyan 15-30eFt között van. Attól függ mennyi munka lesz veletek. Pl. ha császároznak, ott ő nem sokat tehet, így kevesebbet kap. De, mint nálam, hogy természetes szülés volt a végén komplikációval, így sokat tett értem, és ott virrasztott mellettem (a szülésznő és a doki is), hogy túléljem, így én a magasabbik összeget adtam. (Hozzáállásban mindig az lesz a lelkes akinek fizetsz. Az ügyeletes le se fog tojni.) Könnyű szülést Neked!
2014. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2014. jan. 10. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm nem rég szült. Ő kikérte az orvosa véleményét, konkrét nevet nem mondott, de azt elmondta, hogy mindenképp érdemes szülésznőt fogadni, és 20 e Ft-t fizettek a szülésznőnek. Meg voltak vele elégedve. De komolyan ez már nevetséges, hogy lassan ápolót is fogadni kell, aztán meg takaritót, meg konyhás nénit, hogy rend legyen és normális kaját kapjunk. Oké, hogy sarkitott példa ez, de régen nem volt szokás szülésznőt is fogadni, most felkapott lett. Nyilván a gyermekért mindent, de akkor is ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatban...
2014. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, nem fogadok szülésznőt! Lassan egy vagyont költünk el arra, amit amúgy kötelességből kell megtenniük.
2014. jan. 24. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!