Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma anyukam bejelentette, hogy...

Ma anyukam bejelentette, hogy a kicsinek elöre semmit nem szabad venni, kérdezem én akkor mikor? Vagy ki?

Figyelt kérdés
Teljesen felháborodtam, meg nem vettünk semmit, a 20.dik hétben vagyunk, de kérdeztem anyutol, hogy akkor miben hozom haza? vagy mégis honnan szedek gyerekülést? Erre a válasz az volt, hogy hát majd adnak a korházban ruhát rá és abban hazahozom és aztán elfutok venni neki 3 bodyt? Számomra ez elképzelhetetlen... A páromra nem szivesen biznam, elsö baba örülnek, ha a gyerekosztályt megtalálna.

2014. jan. 11. 10:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Régen így volt!

Anyu mesélte, miután megszült, akkor Apu meg Mama elment, vettek 3 kis inget, 3 nadrágot, 2 kardigánt, pólya s ennyi! Abban hoztak haza a kórházból, annyi volt az össze ruhám!

A baba ágyat, babakocsit kaptuk használtan, meg ruhákat, a Mózes kosarat is, amiben haza hoztak a kórházból:)

2014. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a kórházba is kellett vinni saját ruhát. Kórháza válogatja, nem mindig tudnak adni. Pelenkát meg popsitörlőt meg mindenhova kell vinni.
2014. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem szabad! Sőt! A kórházban nem adnak ruhát hazahozatalra, tévedésbe van esve anyukád! Abban a ruhában kell a kicsit hazahozni, amit te beviszel! Az régen volt, ma már máshogy van!

Nem mellesleg, amikor hazamész a kórházból, akkor örül az ember, ha egyből hazajut, nem még szaladgáljon vásárolni!

Amúgy régen a terhesség egy bizonyos koráig babonából nem vásároltak semmit a gyereknek, mondván, aki időnap előtt bevásárol a baba számára, akkor a baba nem feltétlenül marad meg. De ez babona!

Nyugodtan vásárold meg a kelendő dolgokat a pici számára, anyukádra meg ne hallgass!

2014. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Régi babona. Én úgy csinálom, h a kicsi helyet foglalókat folyamatosan veszem a 16. héttől, a nagyokat csak áprilisban (lakásfelújítunk a baba érkezésére, nincs kedvem kerülgetni).

Nem kell nekik mondani, megveszed és elrakod.

2014. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Amíg ott van a kórházban addig igen adnak ruhát pólyát, de haza már a sajátjában viszed! úgyhogy legalább azt vedd meg amiben hazaviszed. Nekem már az otodik hónapban ki volt mosva az osszes ruha (amit kaptam azok is), megvéve a kocsi, kiságy (még nem osszerakva), szóval minden ami kell, mivel problémás terhességre számítottam bizonyos betegség miatt, szerencsére egész a szulésig aktív lehettem, és nem tortént semmi balszerencse sem azért, mert bekészítettem mindent. Sőt nyugodt voltam, hogy minden tip-top a babaérkezésre. és anyukám sem idegesített hulyeségekkel (bocsi), hanem inkább segített és biztatott, persze elfogadtam a tanácsait, és vele voltam vásárolni is, ma is szívesen emlékszem rá.
2014. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Sok mindent mi sem vettünk, alapvető ruhák (body-rugdalózó egy hétre való) kiskád, babakocsi, tisztálkodási csomag, hordozó a kocsiba, kiságy, egy cumisüveg, pelenka (textil meg rendes a feneke alá) pelenkázólap, hálózsák, meg egy fejvédő, kb. ennyivel el lehet már indulni, később amikor már rendesen kijártunk sétálni vettem még ruhákat, meg játékot stb.
2014. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Ez csak régi babona. Nyugodtabb az ember, ha megvan minden, mire jön a baba. Ha te is úgy éreznéd, hogy a babona miatt nem szerzel be semmit, akkor ne. De ha téged is megnyugtat a tudat, hogy minden megvan, akkor szerezd be a doldokat. Ez legyen a ti döntésetek a pároddal. Végülis a ti babátok, a ti életetek.
2014. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent megvettem előre. Nem hiszek a babonákban
2014. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz anyukád kijelentésével, kicsit babonás és leragadt a "régi" világban. Teljesen kivitelezhetetlen, és nagyon kényelmetlen lenne, ha nem vennél előre semmit. Babahordozót, ruhát, kiságyat, ápoló szereket mindenképp meg kell venni, kórházba is kell vinni már csomó cuccot a babának is. Ahol ruhát adnak, ott is kell általában kis sapka, textilpelus, pelenka, popsitörlő mindenhol majdnem. Meg különben is olyan jó érzés ezzel is készülődni a babára. Én apránként vásároltam, kb 35. hétre lett meg minden. Apránként mosni-vasalni sokkal jobb mint egyszerre mindent. Jó dolog, ha szülés után csak pihizel, és feléled a tiszta ruhákat. Vagy anyukád majd megvesz mindent, összerakja a kiságyat és kimossa-kivasalja a ruhákat, amíg kórházban vagytok? Meg szülés után nem fogsz akarni elmenni vásárolni, az újszülöttet sem tudod otthagyni.
2014. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Elég nagy pácban leszel, ha nem veszel semmit.

20 hetes vagy, szépen lassan el lehet kezdeni vásárolni.

Ruhákat lehet jól vaterázni, veszel az első két kis méretből bodykat, rugikat. Ne ess túlzásba, ami a ruhákat illeti, mert mindenki azt mondja, hogy hamar kinőnek mindent, nem kell sok.

De azért az alap felszerelések legyenek meg már a szülés előtt pár héttel, úgy mint a babaágy, hordozó, autosülés, meg hazahozós szett, stb.

Szerintem ebben ne hallgass anyukádra. Nem muszáj most fejvesztve rohannod vásárolni, de már kezdd el átgondolni, hogy miket vennél meg sorjában.

Én 23 terhes vagyok, van már mondjuk pár rugija, bodyja, ilyesmi. Jövő héten szerintem megrendeljük a babaágyat meg pelenkázőt. Szerintem egy-két hónap múlva indul nálunk a vásárlási dömping, vagy ha látok valamit jó áron, akkor azt megveszem.

Nyugodtabb leszel te is, ha ezekről gondoskodsz.

2014. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!