Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik akik otthon vagytok...

Kismamik akik otthon vagytok mivel töltitek az időt? Titeket is megöl az unalom?

Figyelt kérdés
Első babámat várom 34hetes vagyok,de valahogy nem megy az idő...még délelőtt elég jó,na de este! Nem tudok mit csinálni..a férjem későn jár haza.
2014. jan. 14. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulok a pár hónapot halasztott vizsgámra (a szülés dátumával akadt volna, méltányosságból megcsúsztatták), illetve elkezdtem egy új nyelvet, közben itthonról dolgozok. Egyáltalán nem unatkozok.


Hogyhogy már nem dolgozol?

Tanulj valamit,fejleszd magad, mire visszamész dolgozni, jól fog jönni a munkaerőpiacon.

2014. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

16 hetes vagyok, a terhességem előtt sem sikerült munkába állnom, sajnos ilyen környéken lakom ...

A párom reggel 6-tól délután 5-ig dolgozik, de jóformán fél 7 felé ér haza.

Sokszor unalmasan telnek a napjaim, de van, hogy böngészem a netet a terhességgel a babával kapcsolatban, nézem a tévét ha találok benne valami értelmes műsort. Bár pihenésre vagyok ítélve az orvosom szerinte de a házimunkát megcsinálom, pakolászom, berakom a mosógatógépet és a mosógépet, porszívózok vagy csak a cicával játszok :)

Néha van olyan, hogy meglátogatom a nagyit vagy aput akik itt laknak a faluban.

Februárban pedig ha minden jól megy, akkor egy tanfolyamot kezdek el.

2014. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 évvel ezelőtt voltam terhes. Egész nap egyedül voltam otthon, ráadásul senkim nem volt abban a községben ahol laktunk. Így bele fogtam mindenféle recept kipróbálásába, sok időt vesz igénybe és párom is örült, mert mindig volt süti is. ÁLlandóan a neten keresgéltem receptek utána, elmentem, bevásároltam, haza mentem, előkészültem, megcsináltam, mosogattam meg ez mellett persze a többi házimunkát is megcsináltam. A terhességről és a babákról sokat olvasgattam. Meg persze kedvenc írómtól sok könyvet olvastam ki annó... Mára már örülnék, ha lenne egy szabad fél órám könyvet olvasni, szóval élvezd, h unatkozol :D
2014. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül!

32 hetes vagyok.A terhesség elején eldöntöttem,hogy ha terhes leszek és nem dolgozok már ( a munkahelyemen terhesen nem szabad dolgozni) minden patyolat tiszta lesz és nyelvvizsgázni is fogok.Aztán arra nem számítottam,hogy olyan rosszulléteim lesznek,hogy az ágyból nem tudok kikelni,plusz veszélyeztetve is voltam,így esélyem sem volt nekiállni a nyelvtanfolyamnak,itthon fekvés egész nap, túlélés üzemmódban.Mire jobban vagyok,most meg erőm nincs már semmihez.Berakom a mosógépet,leülök,kiszedem,leülök,vasalás közben leülök és így tovább.Ilyenkor nézem a vacsora csatát,meg hasonló délutáni,esti műsorokat,délelőtt meg kis házimunka,diétás kaja megfőzése,fekvés,netezés.Vagy orvos ,cukorgondozó egész nap,aztán kidőlök.

Egyébként kimostam már,kivasaltam mindent a babának,minden készen áll.

2014. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én 25 hét óta nem dolgozom. egész nap egyedül vok annyira ellustultam. semmihez sincs erőm. oké mosok pakolászok de én is nyelvet akartam tanulni de nem...helyette megtanultam horgolni. Szép karácsonyfa díszekkel kezdtem. Most gondolkodom a kicsinek takaróban. A sütögetést meguntam. De azt is probaltam. Kinek mi jön be.
2014. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja 31hetes vok.
2014. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Otthonról dolgozom, ezzel és a házimunkával elmegy az idő.
2014. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokat sétálj, főzz finomakat , élvezd a pihenėst. Ha a baba megszületik úgysem lesz időd magadra.
2014. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, én 19.héttől vagyok itthon ( a doki kiírt, mert boltban dolgoztam( árupakolás, szaladgálás stb), nagyon bekeményedtem, úgyhogy inkább kiírt. Az első hetek borzalmasak voltak 8 év folyamatos munka után ( közben volt munkahelyváltás, de nem esett ki idő)!próbáltam lekötni magam: tv, internet, minden nap ebéddel, megterített asztallal vártam a férjemet ( azelőtt mindig én értem haza később). Most 33 hetes vagyok, most kezdtük el megvenni a babaholmikat!:)))Elég sokszor keményedik a hasam a mg ellenére is.Ja és újra felfedeztem az olvasás örömét: ( neked is ajánlom Roy Krisztina és Kabai István könyveit)
2014. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha még eddig nem tetted meg, kezdj el recepteket összeválogatni a kicsinek. 6 hónapos kora után nem lesz rá időd hogy böngészd a netet :) Nagy segítség ha csak le kell venned a polcról vagy szoptatás közben tudod olvasni és kitalálni a menüt.

Jó pár van ezen az oldalon, dietetikus kommentálja őket, és azt is írja hány hónapos kortól adhatóak:

[link]


nagy segítség ha előre ki tudod válogatni azokat amikből nem csak a baba tud enni, hanem ti is köretnek vagy akár főételnek mert így nem kell duplán főzni.

2014. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!