Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák volt/van köztetek...

Kismamák volt/van köztetek valaki hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Toxémiás lettem az első terhességem alatt ezért nem volt valami "fényes". Nem híztam sokat de a vizesedés és a vérnyomásom miatt voltak kellemetlen hónapjaim..Utolsó 2,5 hónapot sajnos kórházban kellett töltenem.

A vérnyomásom vészesen magas volt amikor sürgősségi császármetszést adtak. Az orvos tanácsa akkor az volt, hogy nem ajánlja nekem a kis tesó projektet. Ha teherbe is esnék amit ő kizár akkor vetessem el.

Nemsokára 11 éves lesz a kisfiam, több éves próbálkozás után most sikerült teherbe esnem. Jelenleg 16. hétben vagyok. Nagy az öröm, én is nagyon örülök neki, de félek és kicsit stresszes is vagyok, mert nem szeretnék úgy járni, mint az első terhességemnél. Férjem nagyon boldog de egyben ő is fél a nagy naptól, mert akkor is ő volt mellettem és látta az "eseményeket".

Babával szerencsére minden rendben van aminek nagyon örülünk! Sajnos már most veszélyeztetett kismama vagyok a magas vérnyomásom miatt.

Nagyon félek, párom is nagyon félt engem ami jól esik, hogy itt van mellettem.

Nagyon szeretnénk a babát, de legfőképpen én mert a párom nem szeretné újra átélni.

Sokan azért is piszkálnak, hogy már van egy lassan 11 éves fiam és sok lesz a korkülönbség köztük, ami persze minket nem érdekel. Nagyon boldog amiért lesz kis tesója :)

Legyetek szívesen csak normálisak válaszoljanak, van elég gondom így is.

Mit tudnék tenni az ellen, hogy ne következzen be újra? Esetleg van olyan dolgok amivel kivédhetném? Van köztetek olyan kismama akinek hasonlóban volt része?


Választ előre is köszönöm!



2014. jan. 15. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom mondani, hogy keress egy nagyon jó orvost kérd a tanácsát, segítségét.
2014. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az első gyermekemmel én is toxémiás voltam, 10-15 liter víz rajtam, illetve magas vérnyomás a 25. héttől. Vérnyomáscsökkentőt szedtem egyre nagyobb adagban, a végén már napi 8-10 szemet, illetve a végén a kórházban már Seduxent adtak. Császárral született meg a baba, teljesen egészséges, az én vérnyomás gondjaim szülés után elmúltak. A második terhességemnél mi is izgultunk, de szerencsére semmi probléma nem volt, teljesen normál vérnyomás, semmi vizesedés. Annyi volt még, hogy a terhesség alatt minden nap mérni kellett a vérnyomást, és gyakrabban nézték a vizeletet. Őt sikerült simán megszülni. Nem hiába mondják, hogy nincs két egyforma terhesség, szerencsére:)
2014. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem is keress másik orvost és nagyon figyelj magadra. Remélem olyan szerencsés leszel mint az előzö és gondtalan várandoságnak-szülésnek nézel elébe. Sajnálom hogy érdemlegesen nem tudtam segiteni de azért sok szerencsét és egészséget kívánok. A rosszalloakra meg ne figyelj.
2014. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű,hogy most is gond lesz.Sógornőm sajnos elveszítette a babát a 25.héten,mikor toxémiás lett.Aztán pár év múlva újra teherbe esett és született egy egészséges babája.Az a terhessége panaszmentes volt.Megelőzni sajnos nem lehet,de nem is biztos,hogy minden terhesség toxémiával végződik majd nálad!
2014. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Először is köszönöm a válaszokat.

Pontosabban már betöltöttük a 17. hetet. Sajnos az utóbbi 4 napban előjött a vizesedés. Rettentően bedagadnak a lábaim estére, de csak munka után. Jó nem dolgozom sokat, csak 8 órát naponta és 3 napot a héten, de nem ülő munkát végzek. Sokat iszok bár ennek ellenére is mindig kivan száradva a szám és a torkom. Most más orvosom van aki remélhetőleg nem fog lelépni a szülésnél.. Ő fog végigkísérni a terhesség alatt is és szülés után is ő fog gondozni elvileg. Remélem nem lesz gond..

2014. jan. 18. 11:00
 6/6 vikimi811 válasza:
Toxémiások! Volt köztetek aki PCOS egyébként? Szedtétek a merckformint terhesség közben.. és, hogyan alakult a terhesség? (Én PCOS-el 35. héten toxémiával császárral szültem egészséges babát...)
2014. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!