Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon meg vagyok ijedve! Uh...

Nagyon meg vagyok ijedve! Uh értékeink Bpd 8,6 cm Hc 31 cm Ac 30 cm Fl 5,8 cm! 32 hetes vagyok de az uh szerint 35-nek mond a doki azt mondta nem gond ja és 2 kilóra becsülte a babát! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a doki azt mondja, nincs gond, akkor miért vagy megijedve?

Amúgy ezek a méricskélések méhen belül elég pontatlanok.

És igen, az is lehet hogy 4 kg-os babád lesz. De az sem baj.

A férjeddel milyen alkatok vagytok?


Bár ez sem számít, én kicsi vagyok, alacsony, férjem is vékony, mégis 4 kg feletti lett az egyik gyermekünk.


A másikat meg fél kilóval fölé becsülték, szóval nem kell ezzel fogalakozni.

2014. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak úgye +- 2 hetet írnak a normális eltérésre nekünk meg így 3 van ezért vagyok megijedve!
2014. jan. 16. 13:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a helyedben lennék, akkor arra figyelnék, hogy ha a baba minden értéke rendben van, akkor nem járulnék hozzá szülésbeindításhoz időnek előtte.

De erre az orvosodnál rákérdezhetsz, ha legközelebb mész, hogy hogyan viszonyul a kérdéshez...

2014. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ilyenről szó se volt beindíthatják a szülést ha nagyobb csak úgy erről még nem hallottam!?
2014. jan. 16. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem egesz terhesseg alatt 2 hettel nagyobbnak mertek. Vegul nagy baba lett es betoltott 40 heten szultem. Nincs semmi gond, hogy nagyobb tenyleg ne aggodj.

Mert nagy baba nem inditanak elobb nyugi.

2014. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 30. héten két héttel nagyobbnak mondták, majd a 34. héten már 33 hetesnek. A doki szerint az ultrahanggal nem lehet biztosan lemérni a babát, ezek becsült értékek. Ne törődj vele!
2014. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a masodik babaval 31 +4 naposan bpd 8,7 cm, hc 31 cm, ac 29,5 cm, fl 6,2 cm volt, sulyra 2300 g. Aztan 36 +5 naposan bpd 9,85 cm, hc 34,3 cm, ac 33,6 cm fl 7,4 cm. Becsult suly 3400 g. En is be vagyok tojva, mekkora lesz a vegere. En nem a sulyatol, hanem a fejetol tartok, azt baromi nehez kinyomni :(

Egyszeruen nagyobb az atlagnal, nalam sem kerult szoba sem, hogy emiatt elobbre hoznak a szulest, itt eleg sokat engednek tulhordani is, csaszart sem vetettek fel egyaltalan. Majd megirom mekkora lett...

2014. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

33 hetesen voltam uh-n, akkor 36 hetesnek feleltek meg a méretei a kisfiamnak, mondták, hogy jó nagy baba lesz, 4 kg körüli, lehet hogy felette lesz, de azért nem extrém, menjek vissza 2 hét múlva kontrollra, mert lehet hogy visszavesz majd ebből a növekedési ütemből. Vissza is mentem, igazolódott is a doki meglátása, miszerint valamennyit visszavett a fiam ebből az ütemből, azt mondta a doki, hogy nem lesz 4 kg-nál nagyobb, de ott lesz 4 kg-nál. Végül 37 és hetesen született meg a kisfiam 3960 grammal és 54 cm-el.:)

Amúgy megkérdezte, hogy mi a férjemmel milyen súllyal születtünk, kiderült számára, hogy mi sem születtünk kis súllyal, így mondta, hogy genetikailag történt, hogy ilyen szép nagyra növekedett a kisfiúnk.:)

Egyébként ezek voltak az én 33 hetes uh eredményeim:

BPD: 90,5 mm

HC: 320 mm

AC: 333 mm

Femur: 69,4 mm

Szóval ehhez képest a te babád méretei némivel kisebbek, ha ez megnyugtat.:)

2014. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, kihagytam egy szót, szóval 37 és fél hetesen született meg a kisfiúnk.:)
2014. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Akkor meg vagyok nyugodva hogy az én kis tündérem nem egyedi hogy ekkorának mérik már most! :)
2014. jan. 16. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!