Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák! Ti hogy oldottá...

Ikres anyukák! Ti hogy oldottátok meg a szoptatást? Én most 24 h. vagyok, de nem tudom, hogy is lesz ez.

Figyelt kérdés
Úgyértem egyszerre mindkettőt?De akkor hogy lehet mindkettőre figyelni?Ha meg felváltva,akkor szinte egész nap csak szopizással fog telni.Még nekem nincs gyerekem,tehát tapasztalatom sincs,most meg 2 babám lesz ei gyszerre,ha néha belegondolok,eléggé be vagyok rezele.Ikres anyukák tapasztalatát várnám.
2009. dec. 2. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt majd kitapasztalod. Nekem is elsők voltak a lányok. Most 8hónaposak. 3hónapos korukig csak anyatejesek voltak. Sajnos egy betegség miatt nem tudtam úgy szoptatni őket ahogy szerettem volna ezért kellett pótlás. Ma már csak az egyik szopizik. Az első pár hét tényleg nehéz volt, nem is akarlak azzal álltatni, hogy könnyű. Már a korházban azzal kezdték, hogy egyszerre etessem a kettőt. Ez a praktikussabb és a gyorsabb, de ha egyedül vagy akkor kivitelezhetetlen. Kb 1hónapos koruk után már külön szoptattam őket. Ha az egyik evett következett a másik, akkor is ha nem sírt hogy éhes. Éjjel ugyanígy. Ezzel a rendszerrel sikerült egy kis időt megspórolnom és tudtam mást is csinálni.

Kicsit sokat írtam :) Ha érdekel még valami szívesen válaszolok, akár priviben is.

Gratula a picikhez és gondtalan babavárást :)

2009. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyszerre kell oket szoptatni azt tudom a sogornom ikreket szult es mivel nem tudta elapadt a teje egy honap utan.
2009. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sziasztok ! én a 31 héten vagyok a fiúkkal és én azon gondolkoztam hogy lefejem a tejet és cumisüvegből fogják majd kapni mikor kell nekik ! van egy 4 éves kisfiam és ezt találtam a legjobb döntésnek ! (vagy még sem ??!) szerintetek?
2009. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre,de az nem ugyanolyan.Nem érzi annyira a kisbabád a közelséged,ami viszont fontos nekik,meg nekünk is főleg az első hónapokba.Meg ha egyedül vagy otthon akkor sem tudod őket egyszerre etetni,ha üvegből adod.
2009. dec. 2. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A fejés és cumisüvegből való etetés nem jó ötlet, ha valaki hosszú távon akar anyatejet adni nekik. 2gyerek mellett a tejtermelés csak akkor tartható fenn, ha szopnak. Az egyszerre való szoptatás viszont az egyik legszebb dolog ettől függetlenül :)

Egyébként meglehet oldani a cumisüvegből is az egyszerre etetést. Én sokszor teszem a mai napig is.

2009. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyuka, szerintem ne fejjél majd az ikreknek!

Nekem is van egy 4 éves gyerekem a kicsik mellett, simán lehet őket egyszerre szoptatni, hónaljtartásban. Közben látják egymást, most már játszanak is egymással. Javaslom a szoptatópárna használatát. Nekem a fotel az ágy mellett van, leteszem őket az ágyra, leülök, párna az ölembe, egyiket az egyik oldalra, majd a másikat a másik oldalra és kaja. Majd ugyanígy lerakom őket, felállok és felváltva büfi. Így feleannyi idő megy el.

Mikor nagyobbak, akkor sajnos ez már nem működik, mert leesne (leugrana, lemászna) az ölemből az egyik, míg a másikért nyúlok, így a 3-4 hónapos körüli babákat már csak akkor tudok egyszerre szoptatni, ha van segítségem, aki odaadja és elveszi őket, különben egymás után esznek.

Most 10 hónaposak, napközben egymás után esznek, este apa segít, így egyszerre ehetnek.

Így a pelekacsere és etetés a két gyereknek egymás után 1 óra hossza. Ha egyszerre tudod őket etetni, akkor megvan fele időben, ami azért nem mindegy...

A kettő szopizott, közben a naggyal beszélgettem. Meg a kiszsékre feltett lábamra feküdt hosszában, hogy ő is ott lehessen velünk, így 3 gyerek lógott rajtam egyszerre :-)

Az ikrek ma már egymást cirógatják, birizgálják kaja közben, mosolyog a szemük, sőt néha röhigcsélnek egymásnak meg dumálnak kaja közben :-)

Szóval jó nagyon!

2009. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, engem is foglalkoztat a téma,csakhogy nekem hárman vannak a pocakomban! :-)

21+3 km.

2009. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 9:58-as jó volt olvasni,hogy milyen nagyszerűen megoldod a dolgokat,ahoz képest,hogy az ikreken kivül még van egy 4 éves gyermeked is.Az utolsó válaszolónak pedig 3 babája lesz egyszerre.Remélem nekünk is sikerül majd hamar belerázódni a dolgokba.Persze 3 kisbabával még bonyolultabbak a dolgok.De ezen kár rágódni,csak telhetnének gyorsabban a hetek.Köszönöm mindenkinek a választ.
2009. dec. 3. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!