Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől nyilhat ki a méhszáj?

Mitől nyilhat ki a méhszáj?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok. Nincs ilyen gondom, csak foglalkoztat a dolog. Ha esetleg kinyílna és nem tudom, van vmilyen tünete? És mire kell figyelni? Okozhat koraszülést?
2008. júl. 17. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyobb súly emeléstől, megeröltetéstől kinyílhat, és igen, okozhat koraszülést. De van olyan ismerősöm, akinek mind a 3 kinyílt 1 cm-e a 24. héten, és még mindig nem szült meg, holott már a 30. héten van.
2008. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sajnos már kinyílt a külső 1 újjnyira a 17-ik héten. Nem volt semmi előjele. Az orvos eltiltott a szex-től, az emelésektől, pihenést javasolt, meg kell szednem no-spát, magnéziumot, és diaphylint. Hétfőn megyek vissza ellenőrzésre, remélem nem nyílt tovább. Mikor kórházban voltam volt bent egy 24 hetes kismami, akinek 2 újjnyira nyitva volt a külső, és 1 újjnyira a középső méhszája, ő görcsök miatt került be, akkor vették észre,de csak 4 napig volt bent, majd hazaengedték, azzal, hogy ha érzi, hogy elfárad pihenjen le. Neki sem, nekem sem javasoltak szigorú fekvést, de van akinek meg végig feküdni kell miatta.
2008. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!