Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek legközelebb...

Mikor menjek legközelebb orvoshoz?

Figyelt kérdés
Január 6-án voltam 8hét + 2 napos. Mikor érdemes legközelebb menni?
2014. jan. 20. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Most a védőnőhöz menj kiskönyvért, ha eddig még nem voltál. Ő majd megmondja, de egyébként a 12 hetes uh után.
2014. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

12. héten kell nagy ultrahangra menned, tehát kb. február 6-án. Előtte lévő héten kérj időpontot.

Itt UH vizsgálatra kell számítanod, ahol megmérik a baba ülőmagasságát, kiszámítják a terhesség korát, megmérik a tarkóredő méretét, megnézik hogy megvan e minden szerve rendesen. Meg esetleg igényelhetsz vérvételt, a fizetős kombinált vagy integrált teszthez. Ezeket a TB nem támogatja, kiegészítésképpen igénybe vehető a 16. heti AFP vérvétel mellé, Down és egyéb rendellenességek szűréséhez.

2014. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

még annyit hozzátennék az 1. hozzászólóra hivatkozva, hogy én 8 hetesen mentem el a háziorvosomhoz, aki beutalt vérvételekre, vizelet vizsgálatra és EKG vizsgálatra (ezek rutin labor vizsgálatot, szintén a 8-14. hét között kell megcsináltatnod) + ő küldött el a védőnőhöz is, aki ténylegesen kiállította a terhes kiskönyvet, lemérte a súlyomat, a vérnyomásomat, és adott egy papírt amin rajta van hogy még milyen vizsgálatok várnak rám, és mikor.

Ezeket közben elkezdheted intézni, én ezeken már mind túl voltam mire mentem a 12. heti UH-ra.

2014. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!