Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák és édesanyák...

Olyan kismamák és édesanyák véleményére lennék kíváncsi, akiknek sosem volt még menstruációs görcse, van itt ilyen?

Figyelt kérdés

Nekem soha nem görcsölt a hasam mikor megvolt. A legis legelején, amikor először megjött, de az valami iszonyatos érzés volt. Mintha belül tépkedtek volna, szörnyű derékfájás egy egész éjszakán át.

Akik így voltak, azoknak rosszabb volt a vajúság és a szülési fájdalom, vagy váratlanabbul érintette? (Nem is igazán tudom magam jól kifejezni, hogy mit is szeretnék de remélem azért valamennyire érthető :) ) Gondolom azoknak akik mindig vannak görcsei könnyebben viselik a szülésnél a fájdalmat. De lehet rosszul gondolom!

Azok a kismamák akiknek nem volt görcse, nem félnek attól, vagyis jobban?


17 hkm



2014. jan. 21. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Gondolom azoknak akik mindig vannak görcsei könnyebben viselik a szülésnél a fájdalmat. De lehet rosszul gondolom! "


rosszul gondolod. nincs az a menstruációs görcs, ami felér a szülés fájdalmával. ebből adóddóan a rendszeresen átélt menstruációs görcs sem tud felkészíteni a szülés okozta fájdalomra

2014. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem, de hogy mondjam, valamennyire mégis van egy alap, mint például nálam, el sem tudom képzelni, hogy milyen azoknak, akik havonta görcsölnek. A barátnőm szokta mondani, hogy neki egyszerűen semmi sem segít, se gyógyszer semmilyen házi praktika és nagyon szenved.
2014. jan. 21. 11:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem görcsöltem,nem is görcsölök soha,kicsit fáj a derekam mielőtt megjön ,ennyi,de ebből tudom,hogy itt az ideje.

Nagyon jó,könnyű,gyors természetes szülésem volt.Persze fájt,meg minden de én úgy mentem szülni,hogy felkészültem,hogy nagyon nagyon nagyon fog fájni,de ki kell bírnom,és mivel fejben a legrosszabbra számítottam,szerintem épp ezért csalódtam kellemesen :)

Már szülés előtt sokszor mondtam a páromnak,hogy nekem természetes szülésem lesz,és nagyon ügyes leszek stb stb.

Szerintem nagyon sok múlik,hogy hogy állsz hozzá a dolgokhoz,ezt nekünk szülésfelkészítőn is elmondták.

Úgyhogy fő a pozitív hozzáállás! :) Boldog babavárást!

2014. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem alacsony a fájdalom küszöböm, így mikor tudtam mikor jön meg előre bevettem a gyógyszert, migrénes is vagyok valahogy a görcsöket nem tudom elviselni, a zúzódást vágást törést nevetve ...

Egyszer még a terhesség előtt volt vesekövem, na azt semmi nem vette ki, már azt mondogattam az orvosnak hogy vágja le a fejem, vagy vegyen ki belőlem valamit csak múljon el, ilyenek képzeltem a szülést is nem sokat tévedtem de azért valahogy mégiscsak könnyebb volt, pedig tovább tartott....

2014. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hhúhh :)

Igen, próbálok pozitívan állni mindenhez. Egyenlőre még messze vagyok a szüléstől, de szeretek előre gondolkodni és tapasztalatokat gyűjteni, hátha tudok valamit hasznosítani!


Köszönöm az eddig válaszokat!

2014. jan. 21. 12:15
 6/12 anonim ***** válasza:
szülés előtt nem voltak gorcseim soha, de viszonylag jól viseltem a fájdalmakat. Szerintem amúgy nincs összefüggésben a 2 dolog.
2014. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sosem volt bajom a havi görcsökkel. Első terhességemnél úgy mentem szülni a ctg-ről, hogy a szülésznők magukon kívül voltak, mert én semmit se éreztem.

Közben kiderült a szülőszobán, amikor vizsgált a dokim, hogy konkrétan azonnal szülünk. Nem hitték el, hogy egy fájást sem éreztem. Pedig így volt.. fel se tűnt, azt hittem, hogy ez a "tök normális" kategória.

Nem is vacakoltunk sokat, szinte percek alatt meglett a kislányunk.

Most a második terhességem végén vagyunk, de semmit se érzek. Remélem, most is ilyen "mókás" szülésem lesz. :))

2014. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy nincs összefüggés a két dolog. Kíváncsi vagyok, mindig is érdekeltek az ilyen érdekes dolgok, azok amire nagy valószínűséggel biztos választ semmikor sem kapok :) Szeretek rajtuk gondolkodni :)


Kedves utolsó!

Kicsit irigykedem, hogy nem éreztél semmit :) szerintem mindenki átélné ezt. Bár vannak olyanok akik azt mondják, hogy a fájdalomtól szép a szülés.

2014. jan. 21. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:

3as vagyok. A férjem mondja mindig ,hogy a nőknél nincs olyan ,hogy kicsit kikapcsol az agy,és csak úgy bambulunk? A nők mindig gondolkoznak? Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen :) :)

Még a szüléshez visszatérve,igaz,hogy nagyon fog fájni,de bárhogy is lesz életed egyik legcsodálatosabb napja lesz,és amikor kint a baba minden fájdalom elmúlik :)

2014. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, nekem sosem voltak menstruációs görcseim, illetve, ha voltak is én nem éreztem ezeket. Sosem kellett pl. görcsoldót, vagy fájdalomcsillapítót szednem emiatt. A szülésnél viszont fájásgyengeségem volt, ott sem éreztem a méhösszehúzódásokat, pedig a gép mutatta. 2 óra múlva rámkötötték az oxitocin infúziót, az indította be a rendes fájásokat, és 5 óra alatt lett meg a babám. Teljesen bírható volt, az utolsó másfél óra volt kemény, de még arra is azt mondom, hogy én rosszabbra számítottam, pedig nekem alacsony a fájdalom-küszöböm. :)
2014. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!