Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák és édesanyák...

Olyan kismamák és édesanyák véleményére lennék kíváncsi, akiknek sosem volt még menstruációs görcse, van itt ilyen?

Figyelt kérdés

Nekem soha nem görcsölt a hasam mikor megvolt. A legis legelején, amikor először megjött, de az valami iszonyatos érzés volt. Mintha belül tépkedtek volna, szörnyű derékfájás egy egész éjszakán át.

Akik így voltak, azoknak rosszabb volt a vajúság és a szülési fájdalom, vagy váratlanabbul érintette? (Nem is igazán tudom magam jól kifejezni, hogy mit is szeretnék de remélem azért valamennyire érthető :) ) Gondolom azoknak akik mindig vannak görcsei könnyebben viselik a szülésnél a fájdalmat. De lehet rosszul gondolom!

Azok a kismamák akiknek nem volt görcse, nem félnek attól, vagyis jobban?


17 hkm



2014. jan. 21. 11:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
nekem voltak menstruációs görcseim, főleg az utóbbi 6-8 évben. nem készített fel a szülésre. minden szülés más és más, nem szokták bevallani, de itt anoním elmondanám, h az én szülésem horror nagy fájdalom volt, olyan erős fájásaim voltak, hogy végighánytam az egészet, oxitocint is kaptam, 3 órás kitolási szakasz (tehát ebben nincs benn a vajúdás, bizony, 3 órán át toltam, 10-12 mp-s fájásokkal) után vagy 6 orvos vett körül, a már ott lévő orvos-főorvos kombóra behívtak egy másik, tapasztalt róka főorvost, h segítsen valahogy világra hozni ezt a gyereket, mert féltek, h a hatalmas fájdalomban (maximumra állított fájáserősítő mellett) el fog fáradni a méhem, nem lesz több összehúzódás, aztán jöhet a vákuum v a fogó. emlékszem a kórházi személyzet riadt arcára is, meg arra, h nézek a szemükbe és kérdezgetem, mekkora a baj. hát, ennyit a menstruációs görcs általi kondícionálásról... de van egy gyönyörű, egészséges kisfiam és sosem felejtem el a pillanatot, amikor a hasamra tették és végre kívül volt :)
2014. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem olyan szintű görcseim voltak, hogy mindig elájultam, vitt már el mentő a sürgősségire, vittek ügyeletre is, olyankor elzsibbad a kezem és a lábam, majd fura görcsszerű állapotban megmered, hogy fogni se tudok, közeben meg jönnek azok a kibírhatatlan görcsök, sokszor már hányni kellett a fájdalomtól. Olyan mint egy miniatűr szülés. Eleinte emiatt nagyon féltem, mert hát ha a szülés ennél jobban is fáj, akkor én azt nem bírom ki. De most meg inkább emiatt nem félek, ha ezt kibírtam, akkor azt is valahogy. Ráadásul ennek még értelme is lesz...:)
2014. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!