Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, szombat...

8 hetes terhes vagyok, szombaton megyek megint a dokihoz és nem tudom mit csináljak, oltassam be magam a vírus ellen vagy nem? Irjon aki már megtette és ninc semmi baja.

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

8 hetesen semmiképpen NE oltasd be magad.Kérd ki a dokid tanácsát.Csak a 2-3 trimeszterben

(leghamarabb 14 hét után)!!!!!!!

lévő kismamák oltathatják be magukat,mert addigra már ki van fejlődve a baba,és nem károsítja az oltóanyag.Én 21 hetesen oltattam be magam.Most 24 hetes vagyok,babám élénk,reagál a hangokra,evésre.Mozog sokat,nem hinném,hogy bármi baja lett volna.De te még nagyon korai hetekben vagy.Várj még,szerintem.

2009. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, én 12 hetesen oltattam, előtte nem mertem. Az orvosom azt mondta, hogy már akár 5 hetesen is lehet oltani, mert nem veszélyes. A védőnőm azt mondta mindenképp várjam meg a 12 hetet. Szóval sajnos nem tudok neked segíteni, de Dr. czeizel Endre szerint már az első hetekben is nyugodtan lehet oltani.
2009. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felelősségteljesen ne fórumozóktól várj választ. Ha az előző hozzászólóra hallgatsz és nem oltatod be magad és elkapod az influenzát, akkor te kerülhetsz életveszélybe és nem a hozzászóló.

Kérdezd meg az orvosod, háziorvosod, hozzáértőket és az ő véleményük alapján dönts szerintem. De legyen a te döntésed.


Mivel kérd, hogy írjon aki megtette: én, beoltattam magam, nincs semmi bajom, és a pocaklakónak sem. Én is 8 hetes km vagyok. Ez az én döntésem volt és remélem nem fogom megbánni.

2009. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első 12 hét a leghúzósabb a fejlődési rendellenességek miatt, ezért nem ajánlanak addig semmit, semmilyen gyógyszert sem szabad addig bevenni.

De kérdezd meg az orvost: nőgyógyászt, háziorvost, védőnőt is.

2009. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos úgyis csak utólag fog kiderülni, ha bajt okoz esetleg...
2009. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésben találtam egy linket:


[link]


Ez talán segít a döntésben. Egyébként engem a nőgyógyászom győzött meg. második voltam

2009. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, ez a link nagyon jó amit betettél.
2009. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, hogy minden 12. hetet betöltött kismamának javasolják. Előtte még nem alakultak ki a főbb szervei, ki tudja mi baja lesz. De tényleg erről inkább az orvosodat kérdezd. Na, az enyémmel nem voltam kisegítve. Azt mondta, hogy nincsenek rá bizonyítékok, hogy árt a magzatnak, de szerinte ez túl van lihegve, ha akarom oltassam be magam. Igaz, azóta történt a haláleset.
2009. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! én 9 hetes vagyok és oltattam. Sokan le is ugattak itt, de teszek rá. Nem szeretnék én a következő halálos áldozat lenni. Ha kivártuk volna a 12 hetet pont a járvány tetőzésekor oltatnánk, és nem garantált, hogy ne kapnánk el.. ugyebár semmi sem garantált, de én nagyon megnyugodtam, mióta megkaptam az oltást, és minden rendben, semmi panaszom! Remélem mindkettőnknek egészsséges kisbabája fog születni majd!!! jó egészséget, nyugodt babavárást kívánok!
2009. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!