Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38hetesen milyen antibiotikumo...

38hetesen milyen antibiotikumot szoktak adni az alabbi esetben?

Figyelt kérdés

Hetvege ota taknyos vagyok. Most mar suru zold valadek jon az orrombol. Fujom rendesen, orrszivoporszivozom, tengervizes orrsprayt hasznalok, de mintha nem akarna elallni. Nem folyik, viszont a jobb orrlyukam mindig bevan dugulva. Neha a bal is. Nem kohogok, torkom nem faj, a mandulam elmeletileg rendben van, nem latott rajta semmit.

Ejszakam nincs, nappalom turheto.

A 2,5eves lanyom vasarnap ota tuszo mandulagyulladasos, kapott ra Aktil Duo antibiotikumot. Nem kizart, hogy egymast fertoztuk/fertozzuk, mivel igye bolcsibe igy nem mehet egyertelmuen.


Most a ful-orr-gegeszeten ulok, mert a bal fulem faj. Foleg nyomasra es ha csuklom vagy esetleg nagyobbat nyelek. Evesnel meg nincs gond, viszont el van dugulva.

A haziorvosom azt mondta, hogy ilyen magzati korban mar nem art az antibiotikum, de azert most egybol elkuldott a fuleszetre.


Aki jart mar igy terhessege alatt, az megmondana, hogy mit kapott ra?

Valamint, ha kapok ra valamit, akkor szerintetem hul.enek neznek, ha felhivom a korhaz szuleszetet, hogy elkezdhetem-e emiatt a panaszok miatt hasznalni?


2014. jan. 23. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Amoxicillint kaptam rá. Csak átmenetileg hatott sajnos :/
2014. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, akkor ezek szerint van olyan, amit lehet terhesen is szedni. Attol felek, hogy baja lesz tole a lanyomnak. Tudom, hogy mar csak ket het van hatra papiron, de azert meg ilyenkor is fejlodik a magzat, nem?
2014. jan. 23. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Augmentint kaptam rá.

Nyugi,ilyenkor már nem árt neki.Már nem fejlődik,ekkorra már mindene ki van fejlődve,teljesen érett már.

Csak hízni fog,mást nem,azt pedig nem befolyásolja az antibiotikum.

2014. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha bakteriális fertőzésed van, márpedig ha zöld az orrváladékod, akkor az van, akkor sokkal nagyobb bajod lesz, ha nem kapsz rá antibiotikumot, mintha kapnál!

Ugyanis nagyon könnyen súlyos szövődményekkel találhatod szemben magad, pl. tüdőgyulladás. Szerintem pár nap antibiotikum kúra simán elmegy és elviselhetőbb mindenki számára, mint egy tüdőgyulladás.

Amit tudok ilyenkor ajánlani, ha lehet kismamaként ACC-t inni, akkor vegyél azt. Az feloldja a sűrű váladékot és segít távozni. Vagy szerezzetek be inhaláló készüléket. Az majd ha megszületik a baba, ő is nagy hasznát fogja venni. És az most rajtad is segítene.

De gondolom majd az orvos ír megfelelő kezelést.

2014. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!