Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes, veszélyeztetett...

8 hetes, veszélyeztetett terhes vagyok. Aug.31-ig van munkaszerződésem. Tényleg ki is rúghatnak, ha táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződésed van akkor valóban nem köteles a munkahely meghosszabbítani veled a szerződést. Felvett pl. 1 év munkára, és ha ez lejárt akkor nem köteles meghosszabbítani és felvenni még egy évre.
2014. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem rúghatnak ki. Augusztus 31-én lejár a szerződésed, de előtte nem rúghatnak ki a terhesség miatt. Viszont ha jól számolom addigra megszülsz, nem?
2014. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok: 31-e után kirúghat (nem hosszabbítanak szerződést), de addig nem rúghatnak ki, főleg ha már írásban is közölted a terhességedet.(most már minden esetben így kell) Ha problémás a munkahely akkor érdemes esetleg ajánlott levélen értesíteni vagy a főnöködet megkérni, hogy írja alá a papírt, hogy értesült a terhességedről. A kismamákat elégé védi a törvény, valamint a határozott idejű szerződés idején sem szabad kirúgni (vagy csak nagyon indokolt esetben) mert a törvény azt is elég szigorúan veszi.
2014. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhesség alatt a munkáltató fizeti a táppénzed 33%-át! Normál táppénz alatt csak az első 15 napot. Ergó úgy fizethetnek utánad akár a következő cirka 32 hétben, hogy semmilyen hasznot nem termelsz nekik. Bármennyire is nem tetszik, ezért fognak az első adandó alkalommal megválni tőled.

Ahogy előttem is írták, határozott szerződést nehezebb felmondani, de nem lehetetlen: pl. csődeljárás alatt lehet. Ha bejelentetted a terhességed, már egészen más a helyzet!

2014. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tanító néni vagyok, szeretem a munkámat, de a kicsik között szinte mindig van 2-3 náthás, legutóbb a himlő tombolt, nem merem kockáztatni. Első gyerek és csak nagy nehezen jött össze.
2014. jan. 26. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Az állami szférában nem valószínű a csődeljárás, viszont a munkádat elég nehéz szétosztani a kollégák közt. Én minél hamarabb bejelenteném hivatalosan, hogy terhes vagyok.
2014. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!