Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő után lehet felkészü...

Mennyi idő után lehet felkészülni a következő terhességre?

Figyelt kérdés
Valószínű elhalt a babám. a doki már csak üres peezsákot látott. Tudom minimum 3-6 hónapot várni kell a következő terhességgel, de hogyan lehet erre felkészülni? Most minden jel nélkül felszvódott, ha megint teherbe esek, végig fogom idegeskedni a 3hónapot, h vajon minden rendben van e. És ugye nem mehetek minden nap UH-ra, hogy él e még. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne legyek idegbeteg???
2008. júl. 18. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetesen állapítottak meg elhalt terhességet és művi úton fejezték be. Az első két hét nehéz volt lassan múlt az idő, az elso mensi után pedig már könnyebben. Most már sokat változtam kevesebbet idegeskedek, nyugodtabb lettem. Remélem ez meg fog maradni akkor is ha újból teherbe esek. 2hónap telt el a beavatkozás óta. Most még a történtek hatása alatt vagy. Kitartás!
2008. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szerintem csak arra lehet gondolni, hogy nincsenek véletlenek, ha elhalt a magzat, akkor valószínű nem lett volna egészséges, ha pedig túléli az első 3 hónapot akkor elég erős. Ezt Te nem nagyon tudod befolyásolni, maximum szedsz terhes vitamint és vigyázol magadra. Gondolj arra, hogy ha az a baba meg akar születni akkor meg is fog! Én az első hónapokban szinte minden reggel "beszéltem" hozzá, biztattam hogy növekedjen, legyen erős és egészséges, mert a mamája mindenben mellette áll és támogatja, úgyhogy csak az a dolga, hogy akarjon élni. Szinte szurkoltam neki, hogy hajrá! Nagyon nehéz, de ne idegeskedj, inkább higgy erősen magadban és a babában! Koncentrálj erre minden egyes nap, és ne az idegességre, és a rémképekre! Drukkolok Neked!

20 hetes babaváró

2008. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is történt ilyen, a 8. héten 2 éve.


Akkor azt mondta az orvos, hogy vigasztaljon a tudat, hogy semmilyen orvosi dologgal nem tudnák úgy előkészíteni a szervezetemet egy újabb terhességre, mint ahogy akkor a természet elintézte.

A hormonháztartásod szuper, a méhedben friss, vastag nyálkahártya tud kialakulni, a lehető legjobb körülmények egy következő terhességhez. Én annak idején 3 hónap kötelező szünet után egyből teherbe estem, pedig előtte másfél évig próbálkoztunk. Ma a kisfiam 17 hónapos és októberre várjuk a kistesót.


Szóval, ne aggódj! :)

2008. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónapja volt spontán vetélésem, amit műtéti úton fejeztek be. Nem derült ki a vetélés oka, a doki pedig mindent rendben talált nálam (a háziorvosomtól kértem külön vér-és vizeletvizsgálatot - szinte mindenre, hogy kizárjam az "önhiba" lehetőségét). A nőgyógyászom terhesvitamin szedését javasolta, emelett pedig palástfű és cickafark keverékéből iszom 2 csésze teát naponta (a palástfű vetélés ellen is jó), mert erősítik a méhet. Szóval csak annyit tudsz tenni, hogy a lehető legjobban felkészíted magad egy következő terhességre és pozitívan állsz hozzá! Sok sikert!
2008. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!