Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek rossz anya lennék...

Szerintetek rossz anya lennék azért, mert félek hogy milyen lesz a testem a baba után?

Figyelt kérdés
nagyon sok gondom volt a testemmel egész életemben, 4 évig evészavarom is volt. emiatt nagyon bűntudatom van, azt érzem, hogy emiatt rossz anya leszek majd! a párom szerint csodás anya leszek, de nekem ennek ellenére bűntudatom van. természetesen ez nem fog megakadályozni abban, hogy babánk legyen majd, de azért félek...
2014. jan. 28. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz rossz anyukája egy még meg sem született babának. :)

Amit tehetsz, pontosabban tenned kell, hogy fokozottan odafigyelsz a szülés utáni depresszióra, nehogy a babára vetítsd ki az érzéseidet... esetleg szakemberhez is fordulhatsz, de ha amúgy nem a baba látja kárát, akkor egyáltalán nem vagy rossz anya attól, hogy fontos számodra a tested...


Nekem szerencsém volt viszonylag, de azért ígyis látszik, hogy szültem (pl narancsbőrös lettem), nomeg van egy császáros hegem... egyáltalán nem tetszenek és ha durvább lenne a változás, nagyon zavarna... ettől még a babáat imádom és nem gondolom, hogy rossz anya lennék.

2014. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
másnak meg más félelme van. A lényeg hogy felismerted és beismerted a betegséged,és az alakod a terhességed után is lehet olyan mint előtte,sőt! Oda lehet úgy is figyelni az alakodra,hogy a baba is megkapjon mindent amire szüksége van!emiatt ki ne hagyd az anyaságot!:)
2014. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem leszel rosz anya:) nekem terhesseg elott feszes sima szep hasam volt most szules utan strias csaszar heg. tuti tobbet nem veszek fel bikinit de a lanyomat imadom :)) zavar a testem nem szeretem mutogatni. de a terhesseg ezzel jar. :))))) es utban a kisteso 18hkm
2014. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy kicsit kezeltesd a kiindulo problemadat ami a testkepedet es az ezzel kapcsolatos erzelmeidet illeti. Erosodj meg testileg lelkileg, mert a szules mindket teruleten ki fog kicsit billenteni. Eloszor is, ezt vedd tudomasul, szamits ra, tudd, h ez be fog kovetkezni, masreszt pedig etkezz egeszsegesen es eddz sokat! A fitt, feszes test, ha egy kicsit ernyed, tunyul, messze nem olyan rossz az eredmeny, mint ha kevesbe fitten indulsz. Ha edzesben vagy, amikor teherbe esel, konnyebben folytatod a sportot/tornat mint aki sosem mozgott. Porgosebb eletmodot is birsz majd kismamakent. +figyelsz majd az etrendedre, igy csak annyit hizol, amennyi egeszseges, nem lesznek utana sulyproblemaid!! En 13kg-ot hiztam, 3 honapja szultem, 7kg volt rajtam amikor hazajottunk, most mar csak 2kg felesleg van es meg igazan nem alltam vissza a sportra. Jol erzem magam, pedig a testem nem a regi. A melleim megeredtkedtek, kicsit a hasam dudorodik (sokat kentem, egy csikom sincs), puha vagyok, csipom kicsit szelesebb, hajszaleres lett a labam. Nekem ennyi belefer a babamert, nem visel meg. Tehat, ha tudatosan felkeszulsz, nem lesz gond! ;-)
2014. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok.


"Eloszor is, ezt vedd tudomasul, szamits ra, tudd, h ez be fog kovetkezni,"


4-es ezen mondatával maximálisan egyetértek, pont ezért én azért nem bíztatnálak ennyire, mint az előttem szólok. Bocsánat, tényleg nem akarlak elkeseríteni, remélhetőleg szépen vissza tudod nyerni az alakod. De a striák, stb alkat kérdése is (nekem nincs, szóval nem magamat mentegetem)... ezt azért mondom, mert ha nagyon beleéled magad, hogy "ha sportolok és egészségesen élek, akkor gyönyörű maradok"; akkor nagyon nagy lelki törés lesz, hogy megtettél mindent és esetleg mégse sikerült, és félő, hogy magadat fogod hibáztatni.


Szóval igen, figyelj majd oda magadra, de próbálj felkészülni, hogy változhat a tested és NEM feltétlen a te hibád, ha nem sikerül csíkok, narancsbőr, megereszkedett bőr és pocak nélkül megúsznod.


(Én vagyok az ellenpélda, szégyenkezve bevallom kb. semmit nem tettem azért, hogy megmaradjon az alakom és vékonyabban jöttem ki a kórházból, mint ahogy bementem... igen egy szemét mázlista vagyok... de azért írom, mert ez baromira nem csak(!) odafigyelés kérdése sajnos)

2014. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Én sem tettem semmit a testemért. Se csíkok, se narancsbőr, se túlsúly. Ez csak szerencses genetika kérdése. Viszont a helyedben egy pszichologussal konzultálnék gyerekvállalás előtt. A test változik, de nemcsak a terhesség, hanem az idő is megváltoztatja. Ezzel nincs is gond. Egy szeretóntárs sokat segíthet.
2014. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 6-os, tehat aki szerencses az orul, akinek meg kevesbe jok a genjei, az meg torodjon bele es huzza le magat?! Bocs, de en nem ezt tettem es nem is fogom ezt tanacsolni senknek. En nem orokoltem jo geneket, hizekony vagyok, gyenge a kotoszovetem, szeles a csipom, nem vagyok magas, stb. Tini koromban total szetrepedt a bor a combomon, fenekemen, mellemen. Szar bort orokoltem, gyenge kotoszovetet, ha nem kenem es masszirozom a hasam is szetment volna, de egy csikom sem lett. Ulo munka miatt az evek soran hiztam, mar 60kg is voltam. Ha akkor esek teherbe, hizok 15-20kg, legalabb 70kg maradok szules utan, azt sem tudtam volna hogy alljak a fogyasnak es betepisedtem volna. E helyett ugy dontottem formaba jozom magam szules elott. Megtanultam egeszsegesen taplalkozni es ezt rutinna tenni az eletemben. Elkezdtem sportolni, kitapasztaltam mi fekszik, megismertem a testem reakcioit es hatarait, igy varandosan is batran mozoghattam es konnyen folytatom szules utan is, mert egyszer mar megszerettem a mozgast! Fogytam is eleg sokat, jol ereztem magam a boromben, szexinek is ereztem magam es lam, tobb evi probalkozas utan teherbe estem! Es most mar tudom, h barmikor kepes vagyok, ezert most nem zavar szules utan a tobblet (mar csak 3kg van, amitol valnek, de tobb sem zavarna), mert tudom, h mire vagyok kepes. Es amikor az ujdonsult anyuka szules utan lelkilegcegy kicsit megcsuszik (valljuk be, ez mindenkinel igy van), akkor nagyon nem mindegy, h egy tizessel tobb vagy kevesebb nez vissza a tukorbol, tovabba, h tudjuk-e h ami marad azt pikk-pakk leedzuk, vagy majd hulye fogyiszerekkel a jojoba es tovabbi hizasokba kergetjuk magunkat. Szoval, aki nem olyan szerencses, mint a 6-os, annak is joga es lehetosege van a rosszabb genek ellenere tenni magaert, mert igenis erdemes!
2014. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6.-os vagyok. Félreértettél, mert félre akartál érteni. Nem mondtam, hogy nem kell tenni semmit, de van ami ellen nem tudsz tenni. Ilyen a stria.

Egy evészavaros ember ne álljon neki egyedül diétának és sportolásnak, hanem kérje ki egy pszichológus véleményét már előre.

2014. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szülés előtt +6 kilóval voltam nehezebb,szülés után 1 héttel -10 kilóval könnyebb :) 1 hónappal később -15 volt. Striák maradtak a hasamon,de nem bántam meg. Én annyira megszenvedtem a szülést és annyira megviselt,hogy amikor kibújt a kisfiam az első kérdésem az volt,hogy "most milyen lesz a hasam?" az orvos meg kiröhögött :D

1.5 évre rá kezdtek halványodni a csíkjaim,de a nyáron érkezik a hugica,így én lemondtam a csodás testről,mert a gyerekeim több örömet okoznak,és nem az érdekel már,h h nézek ki :)

2014. febr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!