Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viseltétek a 2. trimeszte...

Hogy viseltétek a 2. trimesztert? Van olyan köztetek, akinek rosszabb volt, mint az első? Többi lent

Figyelt kérdés

Én most léptem be a 2. trimeszterbe és napok óta erősebbek a tüneteim, mint az elsőben voltak... Eddig csak émelyegtem, elég ritkán hánytam, most meg napok óta egész nap émelygek, fáj a fejem, reggelente hányással kezdek, enni alig bírok, a húsnak meg még a szagát sem bírom, nem hogy egyek belőle... jah az orrom továbbra is absz. be van dugulva, mióta babát várok, nem volt olyan nap, hogy szelelt volna...

Ti tapasztaltatok hasonlót? Lehet ez azért van, mert most hagytam abba az utrogestan szedését? Vagy nő a baba? (már gömbölyödik a pocim) és azért erősödött fel a rosszullét?


13 hkm



2014. jan. 29. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elejèt èn is nehezen bírtam, majd a 14-17 hètig szuper volt èlveztem semmi gond, 17 hetesen elkezdet a medencèbõl kiemelkedni a mèh es görcsölt nyilalt húzódott szètment a medencèm szenvedtem ès aggódtam.....most megin jobb habàrezek a frontok nem tesznek jót, minden hètre akad valami...azèrt azt hittem könnyebben veszem
2014. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem gyomorégésen, mellfeszülésen kívül más tünetem nem nagyon volt az első trimeszterben. Ez úgy a 11. hétre el is tűnt. Magnéziumot egyszer sem kellett bevennem, nem hánytam és nem is görcsöltem.

Most a 15. hét körül elkezdett fájni mindenem, nyúlni a szalagok, néha szúró érzés, néha csak egyszerűen fáj a fenekem ha ülök rajta, a farcsont, illetve estére "elnehezedik" a hasam az üléstől és az állástól. Ezen a héten magnéziumon éltem, így én összességében azt mondhatom, hogy a második trimeszter sem könnyebb nekem mint az első.

Viszont kívülről nézve maga a terhesség meg nem olyan rossz nekem, mint gondoltam, azt hittem hányni fogok, hisztis leszek, kihullanak a fogaim, ragyás leszek stb. de ilyen nem volt szerencsére.

Az orrdugulás tipikus 2. trimeszteri tünet, nekem is elég sokat van bedugulva, de nem szedek rá semmit mert annyira azért nem idegesít. Tengeri sós vízzel át lehet öblíteni az orrüreged (bele spriccelsz) de nem sokat használt.

2014. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerős.. alig vártam, hogy elmúljon az émelygés,erre erősebb lett minden tünetem... Nagyon kétségbe voltam esve... De ne aggódj, 15-16. hétre el fog múlni a rosszullét, utána pedig SZUPER időszak jön :) Én most épp ebben vagyok :P (23. hét)


Kitartást és jó egészséget :)

2014. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat... :)

Jajj de nagyon várom már én is, hogy 18 hét körül legyünk és érezzem mocorogni... :)

A rosszulléteket meg csak kibírom valahogy, mindet a babáért, de őszintén, azért jó volt olvasni, hogy nem vagyok ezzel egyedül és hamarosan talán jön a felüdülés :)


További csodás babavárást nektek :)

2014. jan. 31. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
hogy viselted 2.trimesztert? mikor mozdult meg a babád?
2022. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!