Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rosszabb a 2. szülés...

Tényleg rosszabb a 2. szülés mint az első?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kisfiam, jelenleg 21 hetes terhes vagyok és nagyon boldog. DE! állandóan azzal nyúznak (idegenek is) hogy a 2. szülés sokkal nehezebb, mint az első, meg hogy sokkal jobban fáj, stb...

aki szült min.2x az leírná a tapasztalatát?

köszönöm....


2009. júl. 1. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyan nem szültem még csak 1x, és most 28 hetes vagyok, de!! A sógornőm ma 2 hete szülte a második gyerekét, az első most 16 hónapos. Na az elsővel szenvedett rendesen, de a másodikkal... reggel 9-kor elfolyt a magzatvize, és 12,23-kor már kint is volt a baba. Ja és a gyerek 4590 g és 60 cm!!!! Na ilyen szülést kívánok magamnak is. Azt mondta, hogy az elsővel minden rosszabb volt.

Egy barátnőm is nemrég szülte a másodikat, neki is hamarabb lett meg, de neki sokkal jobban fájt. Szerintem ez is egyénenként változó. Meg lehet attól is függ, hogy mennyi idő telik el a 2 szülés között.

2009. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ltimea ***** válasza:
100%
nem rosszabb, sőt.... nekem gyorsabb és könnyebb is volt mint az első. nem kell félned, biztos neked is gyors lesz és könnyű. 2 gyermekes anyuka
2009. júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm. az elsőt indították a 38. héten mert zöld volt a magzatvíz és délelőtt 10-kor indították és délután 3-kor lett meg. 5 óra összesen :)

remélem jó lesz ez a szülésem is :) köszi a válaszolóknak.

2009. júl. 1. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mondják, hogy "rosszabb", mert már tudják, hogy mire számítanak, és félnek.

Lányom 1 éves, és még csak 4 hetes terhes vagyok, de nem bánom, és nem félek. Igaz, lányom is könnyen meglett, de a ha a következővel szenvedek, azt sem bánom:-)

Szerintem ne fél tőle, fizikálisan a szervezeted könnyebben fog reagálni a szülésre.

2009. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt hallottam, hogy a vajúdás rövidebb a második gyereknél.

Én még nem tudom, az első 3 óra alatt meglett, most vagyok 7 hetes a másodikkal, remélem nem lesz rosszabb.

2009. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Uyganolyan volt, időben is és a komplikációk is ugyanazok voltak sajna.
2009. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első 12 óra alatt lett meg, a második 5 óra alatt.(ezek az órák az első pillanattól kezdve a megszületésig értendőek) A második intenzívebb volt, de sokkal könnyebben éltem meg, máshogy álltam a dolgokhoz.
2009. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!