Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » C:2000 mire kell figyelnem? A...

C:2000 mire kell figyelnem? A doki nem mondott semmit?

Figyelt kérdés
az enyhe görcsök rontják a méhnyak értékét?Ha a lepény is öregedett 2 hét alatt,akkor mennyi időm lehet még hátra? 35 hetes vagyok,és nem akarom túlhordani sem.
2014. jan. 30. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
C:2000 azt jelenti, hogy a méhnyak már egy kicsit megrövidült, de a méhszáj még egyáltalán nem kezdett el nyílni. Az első érték (2), azt mutatja, hogy hány ujjnyi a méhnyak hossza, a többi három (000) pedig hogy a külső- középső és belső méhszáj hány ujjnyira van nyitva. Sokaknak már a terhesség felénél C:2000 az értékük, ez még tulajdonképpen semmit nem jelent. Viszont ha úgy látják, hogy a lepény elöregedett, és már nem tudja megfelelően ellátni a babát, akkor beindítják a szülést. 35 hetes korban már megjelenhetnek rajta meszes foltok, valószínűleg nem fognak hagyni túlhordani.
2014. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte kezdetektől c2000-es értékem volt, és a végéig vittem a terhességet. Persze pihentem sokat. A méhlepénnyel riogattak engem is állandóan, hogy ilyen meg olyan meszes, mégsem kellett hamarabb szülnöm, el tudta látni a babát.
2014. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2000-es méhszáj magában semmit nem jelent.

Én ennyivel kezdtem a terhességet és a szüléskor úgy kellett kézzel tágítani, illetve ment a szenvedés, hogy kitáguljak rendesen.

A méhlepény öregedése meg 35 hetesen azért megint csak nem kell, hogy ijesztő dolog legyen. Elvégre most már bármikor megszülhetsz. Egyébként 4. fokú méhlepény szokott lenni szüléskor. Amennyiben neked még csak 2. vagy 3. fokban érett, akkor még az is rendben van. Nekem 35 hetesen 3. fokban volt érett a méhlepényem. Egyébként a 38. héten született meg a kisfiam pár dkg híján 4 kg-al.

Szóval semmi okod nincs az aggodalomra, hisz az orvos sem mondott semmi olyat, hogy bármi is gond lenne.

2014. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!