Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek van magándokija és...

Kinek van magándokija és kijár SZTK-s rendelésre? Magánnál mi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
És mik azok a vizsgálatok amire ha SZTK-s vagy érdemes elmenni és mennyibe kerül? Mi a véleményetek magándoki kontra SZTK?

2014. jan. 30. 18:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értettem mik azok a FIZETŐS vizsgálatok amire érdemes elmenni? Csak a fizetős szó kimaradt :)
2014. jan. 30. 18:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Én magánra jártam első perctől kezdve. 18 éves korom óta hozzá járok. Így természetes volt. Havi 4000-et fizettem. UH-át a kórháznál csinált mindég, mert neki nincs. Én így voltam nyugodt, és nem kellett órákat várnom a váróban. Természetesen szülésre is felkértem. nincs tarifája, ki mennyit ad. Egyébként vidéki kisvárosról van szó. Ez az összeg nagy városban sokkal több is lehet.
2014. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. Toxoplazma, és kombinált teszt nagyon szükséges, legalább is számomra az volt.
2014. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

én magánhoz mentem.

1. utálok várni

2. utálom ha úgy zajlik egy vizsgálat mintha futószalagon lennél (aki volt már sztks UHn érti..)

3. a magánrendelők jobban felszereltek, jobb minőségű az UH, pontosabb képet kapunk a baba állapotáról..


Ahova én járok, ott egy átlagos vizsgálat 10 e Ft, majd a 18. és a 36. hét között van terhesgondozás, 30 e Ft/alkalom, összesen 5 alkalom. Ez így soknak hangzik, de a szülésért viszont nem kell fizetni. tehát ha levonom egy átlag magán rendelés és ennek a különbözetét, akkor úgy néz ki a dolog, hogy kb. 100 ezret fizetek a szülésért, viszont azt előre. A többit pedig a vizsgálatokért. Itt nem kell fizetni a 36. hét után a heti méhszájvizsgálatért, máshol talán még azért is.


A terhes gondozás során az ún. integrált és monbinált teszt van ami fizetős., még sztkban is. 10 e és 25 e ft.

én a kombináltat csináltattam, mert hogy az afp elavult, de nem ért semmit a kombinált se. Mit kezdesz egy aránypárral hogy a down kórra a babádnak az esélye 1:3000-hez mondjuk?? és ha 1:200-hoz? akkor elveteted? nyilván nem.

Én mindenképp magánhoz mennék nálunk szar az sztks rendelés. Egy átlag helyen a vizsgálat 10.000 Ft/alkalom (és szülésig kb. 8 alkalommal számolj) a szülés pedig 60 000-150.000 ft között mozog)

2014. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7 hetesen mentem SZTK-ba majd sírva jöttem ki annyira csalódott voltam a bánásmód miatt ezért mentem magánhoz terhesgondozás 8ezer+2ezer az uh. tehát 10ezer alkalmanként, minden az elvárásaimnak megfelelően történik nagyon elégedett vagyok,minden kérdésére választ kapok,az uh.teljes élmény stb.. eddig amiert többet fizettem az a 12.heti gen.uh+kombinált szűrés 30 ezer és a következő gen.uh lesz 15ezer. A szülés 100 ezer lesz szülésznővel együtt! Kb 250 ezer lesz a végére de nekem megéri ez a bánásmód és ellátás! :-)
2014. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Múlt hétfőn voltam SZTK-s rendelésen, igazából maximum 20percet vártam és behívtak, az elején nem volt szimpi az asszisztens, de bent már normális volt, bár láttam azt is elég sok a hülye. 6hetes terhes vagyok, még nem volt szívhang jövhétfőn megyek vissza. A doki is szimpatikus volt, mondott rengeteg dolgot, meg hogy annyi a dolgom,h örüljek, ők, az orvosok majd aggódnak. Vigyázzak magamra nagyon. Nem tudom,h legyen-e magándokim, az tuti akinek anyámnak volt a választott dokija tutira nem lesz, amikor születtem elment nyaralni...egyébként a magándoki és a választott ugyanaz??? Nem vagyok még tisztában ezzel az egésszel. :)
2014. jan. 30. 20:11
 7/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, igen a magán dokim lesz akinél szülni fogok!
2014. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

akkor a te sztks orvosod máris kedvesebb volt mint az a négy akiknél én jártam. Egyébként de, a választott és a magán ugyanaz.

Sokan azt csinálják hogy sztkba járnak de annak ellenére csúsztatnak az orvosnak. Ha valaki szimpatikus, de nincs magánrendelése, esetleg ezzel is megpróbálkozhatsz.

Nálunk a kórház egy településsel odébb van, és ha UH-ra megyek arra rámegy a férjem és az én délelőttöm is (mivel nem tudok vezetni) és mivel mindketten dolgozunk, ezért ez újabb érv volt a magán doki mellett.

Ha úgy gondolod, jó az sztk felszereltsége, és az orvos kedves, alapos, akkor kérdezd meg, hogy vállalja e a terhes gondozásod és a szülésed, és milyen feltételekkel. Hidd el, érteni fogja a kérdést. Vagy azt mondja hogy itt és itt keress meg a magánrendelésemen (ergo pénzt vár) vagy azt mondja hogy igen, tessék továbbra is ide az sztkba járni, és akkor max szülés után adsz neki pénzt amennyit gondolsz.

2014. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként tök véletlen mentem hozzá, de amikor láttam a papírt leesett a tantusz, hogy volt "sógornőm" nála szült. Én végig bent voltam a szülésnél,mert a párja nem mert, így megtapasztalhattam egy szülést :) Nem választott dokija volt, csak épp ő dolgozott és vele is elég rendes volt, elég sűrűn meglátogatta, hát igazából még senki nem tudja a páromon kívül,h babát várok, így a vélemények és a tanácsok majd ezután jönnek. Hétfőn, ha van szívhang, akkor a családon belül meg a közeli barátok már megtudják :) Aztán utána is okosabb leszek, de itt is várom a tapasztalatokat. És köszönök minden infót :) Egyébként félek még a háziorvostól is, és ezt látta a nőgyógyász és az asszisztens és mondta,h mikor mi lesz, ez fájni fog, nem fog fájni..stb. Ez is kellemesen érintett.
2014. jan. 30. 20:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Én meg pont a magán dokikról hallottam sok rosszat,a környezetemben nem 1 kismama,anyuka panaszkodott,hogy ott hagyja nála a pénzét és még sokszor a doki húzza a száját,ha kérdez valamit:/ plusz nincs ott szülésnél,vagy a végére érkezik és tartja a markát utána,stb stb.


Én mindkét terhességemnél végig SZTK-ba jártam,teljesen meg voltam elégedve mindennel,az ügyeletes orvosok is nagyon jófejek voltak mindkétszer!!Egyáltalán nem bántam meg,sőt szerintem a 3.-nál így ezt fogom tenni:)

2. babámnál fogadtam szülésznőt,de csak a terhesség végén.

A lényeg hogy szerintem sok múlik a mi hozzáállásunkon is.Én azt vettem észre,ha kedves vagyok,együttműködő,akkor ők is tök normálisan állnak hozzám.

Persze más,ha valakinél komplikáció van,vagy gond a terhességével,de szerintem alap esetben nem szükséges magán orvos,hiszen ez nem betegség,csak egy állapot,amit csekkolni kell időnként:)

Ha ilyen pozitív volt neked az SZTK-s doki,akkor szerintem menj továbbra is hozzá!

2014. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!