Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg önző, és csak magával...

Tényleg önző, és csak magával foglalkozik, az az anyuka, aki próbál odafigyelni az étkezésre, hogy ne hízton többet az ilyenkor ( terhesség alatt) "megengedettnél"?

Figyelt kérdés
Ezeket vágta a fejemhez a sógornőm, mert nem tömöm két pofára az édességet, este próbálom kerülni a szénhidrálokat. Amúgy mindent eszek, csak próbálok odafigyelni, hogy minőségi ennivaló legyen...
2014. jan. 30. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz vele, ilyenkor nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség. Attól hogy nem eszel csokit, chipset, a babó nem fog semmilyen értékes tápanyagtól elesni, ellenben saját magad megkímélheted a gyomorégéstől, a magas vérnyomástól és a cukorbajtól, amik még akár ártalmasak is lehetnek a babára nézve.

Táplálkozz napi 5-ször egészségesen, nem kell halálra zabálni magad ahhoz hogy nőljön a gyerek.

Talán a sógornődön van némi felesleg és saját magát próbálja mentegetni azzal hogy az a normális, ahogyan ő gondolkodik.

2014. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért lenne az? A gyereknek is az a jó, ha az anyuka normálisan táplálkozik. Ha vki sokat hízik a terhesség alatt, nagyobb eséllyel alakul ki terhességi cukorbetegség, ami a babának igen csak rossz.
2014. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves a sògornőd:-)nem tudom ő hogyan viselte a terhességet - ha volt neki - én a 4. Hònapba vagyok eddig nem hiztam sőt picit kevesebb is vagyok mert alig birok enni!!!iszonyù erős hànyingerem van lassan 3 honapja nem ettem édességet. A gyerekem nagyobb mint a terhességi hétnek megfelelő méretek!!!vitamint szedj és egészségesen étkezz!!!te csinàlod jol!
2014. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy ne koplalj, hanem mindig egyél annyit amennyi jól esik. Soha ne hagyd magad éhesen és igyál sokat. Viszont olyan hogy "megengedett" nem létezik. Mindenkinél más az egészséges mennyiség (pl. nem mindegy hogy egy 50 kilós egészséges nő hízik 15-öt vagy egy 120 kilós cukorbeteg hízik 15-öt a terhesség alatt). Az se mindegy, hogy valós hízás-e v csak vizesedés. Valakinek egyből leugrik 15 a szülés után mert nagy része víz volt. Szerintem ne a táblázatokat meg a mérleget figyeld, hanem a minőségre(ahogy eddig is) a változatosságra (ne csak salátát) és az éhséged mennyiségére koncentrálj:)
2014. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: a lényeget nem mondtam: A sógornődnek mondd mindig hogy már megint 10 kilót híztam, aztán nem lesz mibe belekötnie, csak nem állít rá a mérlegre,h igaz-e:D
2014. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok önző azért, mert kicsit próbálok odafigyelni- ami szerintem nem egyenlő a koplalással-
2014. jan. 30. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne koplalj,és egyél mindent arányosan,szénhidrátot is és akkor nem lesz gond.Szerintem nem vagy önző ezért.
2014. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az önző, aki teletömi magát szeméttel "terhes vagyok és kettő helyett kell ennem" jeligével.
2014. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!