Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis mamik, hogyan szoktatok...

Kis mamik, hogyan szoktatok le a dohányzásról? Mit tettetek, hogy ne hiányozzon annyira?

Figyelt kérdés
Sajnos erős dohányos vagyok! 2 hete teszteltem pozitívat :) Akkor, ez van de még rá rá gyújtottam, 5-6 szálra is naponta, nem kevés ez sem tudom bár, legalább már nem egy doboz ment el, mint addig... Most ott tartok, hogy az 5.ik vagy is már ma van a 6. napja nem szívtam el egy szálat sem! De valami borzasztó, hogy meggyötör a hiánya :( Rettenetesen érzem magam, csak szenvedek, holott ezekben a pillanatokban nem épp így kellene eltelni a napjaimnak. Reggel, napközbe, éjszaka vagy akár álmomba is, csak a cigire gondolok. Olvasom ezer helyen, pozi teszt után mindjárt letették a cigit. De nem kívántátok, vagy hogy próbáltátok elterelni a gondolataitokat? Nem fogok rágyújtani ez természetes, de veszett nehéz, totál szétestem már :(

2014. jan. 30. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok rá büszke, sajnos én kb 1-2 hónapja tudtam letenni.Noha addig sem szívtam csak 1mg-osból napi 1 szálat. A pénzt amit cigire fordítanék gyümölcsre költöm :) Átérzem a helyzeted, és már egy gratula ahhoz, hogy 6 napja nem gyújtottál rá. Te már tettél valamit, ami jó :) Van akaraterőd, így tovább. Én sajnos most a nasit nyomatom a cigi helyett :) (rám is férne plusz kiló)
2014. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak képzeld el, hogy a babád arcába fújod a füstöt, mikor rágyújtanál. Én ezt csináltam, és elég hamar elillant a vágyam (előtte 15 évig cigiztem, napi másfél dobozzal). :)


Szedsz vitamint? Olyat keress, aminek magas a B-vitamin tartalma, és van benne omega3, ezek nagyon jó idegsimogatók :)


Sétálj sokat, olvass, rágózz.


Gratulálok a babához, boldog babavárást :)

2014. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ragoztam :)

Egyik szenvedelyrol a masikra szoktam :)

En napi 2 dobozzal szivtam...

Megtanultam sutni fozni olvastam rengeteget... De! Meg a mai napig almodok vele holott mar 5 eve nem gyujtottam ra :)

Kitartas!

2014. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a babára gondolj. Én úgy csináltam, ha most (amikor a hasamban volt) rágyújtanék az olyan lenne mintha a baba szájába adnám a cigit, ezt már csak nem tehetem meg :). Így sikerült nekem.
2014. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Igen, nehéz és még sokáig hiányozni fog. Abba gondolj bele, hogy a babád, hogy hiányozna, ha a dohányzásod miatt esetleg koraszüloöttként meghalna. Mert sajnos ez is bent van a pakliban
2014. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én 6+4 hetes voltam, amikor megtudtam, hogy babám lesz, mivel mindig is sokat késett a mensim, így ekkor is már 3 hét késé után mentem el dokihoz. Szóval egész 7. hét terhességemig (mivel nem tudtam róla), napi 2 dobozzal elszívtam, meg talán egyetlen egyszer ettem naponta.. Egyből nem tudtam letenni, még kb. 2 hétig napi 2-3-4 szálat elszívtam és akkor azt mondtam, hogy NA ELÉG! És onnantól kezdve nem gyújtottam rá.

Baromi nehéz volt, te is tudod már, hisz napi 40 szál hiányát csak megérzi az ember.. Gyötrődtem én is egy kis ideig, próbáltam elterelni a gondolataimat, a babára gondoltam és arra, hogy árthatna neki, vagy elrágcsáltam egy kis ropit, így aztán pedig szép lassan elmúlt és később már nem is kívántam.

Kitartást kívánok neked és örömteli babvárást! :)

2014. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Ránéztem a pozitív terhességi tesztre és onnantól kezdve undorodtam a cigitől.

Pedig előtte azért fél-1 doboz cigi elment egy nap.


Nem is hiányozott a cigi, nem voltak elvonási tüneteim.

2014. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem előtt szoktam le, szóval sokkal nehezebb volt, mert igazából csak az volt visszatartó erő, hogy nem tisztul ki a szervezetem a fogantatásig. Én sok jó tanácsot kaptam egy természetgyógyásztól: teázz naponta többször is, de úgy ahogy a filmekben! Kis csésze, cukortartó, teafilter. Ugyanis amikor a szádhoz emeled a csészét, ugyanaz a mozdulat mint mikor cigiztél. Az hogy kevergeted, és a filtert áztatgatod, szintén a megszokott kéz-ujj mozgást segít visszaadni. Szotyizz, mert ott szintén a szádhoz emeled a kezed! Rágózz, moss fogat -ha eddig nem is- minden étkezés után, mert a menthol csökkenti a vágyad.

Ezek terhesen meg kifejezetten jók: sok folyadék, magok, szájápolás.

Remélem valamelyik kicsit segít, mert bár a lelki részén segít a gondolat, hogy ott a babád, de a fizikai szenvedésen csak idővel tudsz túllépni. Sok sikert!

2014. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én 10 évig cigiztem, miután pozitív lett a tesztem, nem gyújtottam rá többet. Annyira nem szenvedek, mint ahogy előre gondoltam, sokkal könnyebben viselem, mint remélni mertem. Azt azért nem mondom, hogy sosem jut eszembe, mikor rám jön a cigizhetnék, akkor nagyon mennék. Nálam az jön be, hogy nyugtázom, hogy ott a baba a hasamban, nem lehet és kész! Nincs kompromisszum, nincs "csak egy szál", az ő egészsége a tét, nem mérgezem a gyerekemet. Rágcsálj inkább valamit, vegyél szotyit, rágót, olvass, csinálj bármi mást. Meg lehet csinálni!

Egyébként pedig légy nagyon büszke magadra, hogy ilyen szintű sóvárgás ellenére is bírod már 6 napja, ez is nagy eredmény!!!

6+4 hkm

2014. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Erős dohányos voltam az első előtt, de mikor + lett a teszt, akkor letettem, és szoptatás végéig nem gyújtottam rá.

Tudom, hogy nehéz, nekem ezek segítettek: terhességi teszt nézegetés mikor rá akartam gyújtani (komolyan a cigi mellett tartottam a tesztet), füstölő, sétálás helyette, rágózás(rengeteg rágó) illetve a dohányt szaglásztam. Nem vicc! Ártani nem tud, de imádom az illatát, ezért is dohányzok(oztam).

Most megint jön a baba megint nem gyújtok rá.

Ha megnyugtat: minden nap könnyebb lesz!!!! Az első hét szerintem a legrosszabb, és nem is feltétlen a dohányt, hanem a rituálét kívántam. Most lehet páran csúnyán fognak rám nézni, de az elején volt kb 2 alkalom most, hogy bitang nehéz volt, és meggyújttattam a párommal, (sodortat, mert az végigég) és nem szívtam bele, csak vártam, hogy elégjen a kezemben. Jobb mintha elszívnád. Aztán nem kellett már többet!

Erőt, kitartást, és szép babavárást kívánok neked!!!!

2014. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!