Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ujjbegyből mért vércukoreredmé...

Ujjbegyből mért vércukoreredmény mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Van itt olyan kismama akinek magas lett a cukorterhelés eredménye, és otthon méri magának?milyen eredményei születnek?cukorterheléses vizsgálaton voltam hétfőn, akkor éhgyomori cukrom 5,5 terhelés után 2 órával 9,2 ami elég magasnak számít.diétázom azóta, viszont kaptam vércukormérőt és azon meg nagyon jók az eredményeim...sőőőt, éhgyomori volt ma 3,1 ami még alacsony is...aztán csak ebéd után volt alkalmam megmérni, ettem egy rendes adag sertéspörköltet nokedlivel, ezután másfél órával az eredmény 4,5 (pedig elvileg ez nem kimondottan diésás étel) természetesen továbbra sem eszem nasit, hasábot, süit stb..de érdekelne hogy akkor hogy is van ez? hétfőn reggeli 5,5 ma csak 3,1 ??? más is volt már így?

2014. jan. 31. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ, hogy mennyit mutat... Mennyire szorítod meg az ujjad, mekkora vércsepp kerül a tesztcsíkra...


Nekem két vércukorszintmérőm is van, az AccuCheck közelít a a valósághoz, a Dr. Hu egy kalap kaki.


Nem ismétlik a terhelést?

2014. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
HÁT erre csak annyi van írva, hogy "autolet impression" elég rendesen szoktam rá csöpögtetni vért, be szokta tölteni a kis kockát, ahol a helye van...2 hét mulva kell mennem diabetologushoz, ő fog továbbküldeni vizsgálatokra, gondolom terhelésre is...legalábbis remélem, mert most már böki a csőröm a dolog...most akkor ne higgyek az itthoni mérésemnek? :-/
2014. jan. 31. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Csináld a diétát (tudom, az eleje nem könnyű, főleg a méricskélés), az ártani tuti nem fog.

De majd a diabetológus megmondja a tutit.


A HbA1C-d mennyi lett?


Én pont fordítva voltam, itthon 7-es éhgyomrit mértem, a vénás meg 5 lett :D Akkor mondta a doki, hogy az otthoni az hát khm. finoman fogalmazva se tekinthető értékelhetőnek.

2014. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gond a cukrommal de a terhelésen megkérdeztem mért kell mindig szúrni mért nem lehet ilyen cseppentőssel. Aztmondták mert vénábol vett pontosabb. A másik meg otthon játszani jo meg a nagy eltérést megmutatja de nem tul pontos.
2014. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!