Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az anyuka vére RH negatív...

Ha az anyuka vére RH negatív az apukáé pedig RH pozitív, mennyi az esélye hogy az anya teste ellenanyagokat kezd termelni?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata?
2007. okt. 10. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt tudom, hogy a terhesség alatt ezt havonta nézni fogják. Én Rh negativ a férjem Rh pozitiv, nekem volt egy vetélésem igy akkor megkaptam az anti D-t.
2007. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Akkor van probléma, ha az anya Rh negativ és a baba Rh pozitiv, vércsoportjaik összeférhetetlenek, de ez az első babát nem kárositja, a későbbi terhességnél lehetnek problémák. Ha az első gyermek Rh pozitiv a szülés után anti D-nek nevezett ellenanyagot adnak be. Ez megelőzi a nehézségeket a következő terhességnél.
2007. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ugyanígy vagyok, mint az első hozzászóló. Én 0RH negatív vagyok, a férjem 0RH pozitív. Nekem is volt vetélésem, akkor én is kaptam anti-D-t. De első babánál nem lehet gond, a többi baba előtt pedig kapsz anti-D injenkciót.

35 hetes kismama

2007. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!