Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok és...

18 hetes kismama vagyok és nagyon erős székrekedésem van. A nőgyógyász a laevolac szirupot javasolta, el is kezdtem szedni 1 napja de nagyon erős hasi fájdalmaim vannak. Okozhatja a szirup, lehet szedni, nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
Mindenféle természetes módszert kipróbáltam már, semmi nem segít. Sajnos fekvésre vagyok ítélve így még a mozgás sem lehetséges.
2014. febr. 1. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Okozhatja, igen, és ez olyan mellékhatás, ami terhesség alatt abszolút kontraindikálttá teszi, ne szedd tovább.
2014. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Végső esetben én a glicerines kúpot használnám inkább, mint bármi belső használatút (mert az helyileg hat)

Jobbulást!

2014. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten maga a székletlazító vagy hashajtó okozza, hanem maga, ahogyan hat, az okozza. Tehát ha több napig tartó székrekedésed lenne és teljesen magától indulna meg kifelé, akkor is több, mint valószínű, hogy ilyen görcsölgetések kísérnék a "kipucolódást".

Nekem már mindkettőben volt részem. Tehát hashajtó általi és természetes kipucolódásban is. És mindkettőnél előfordultak az erős hasi fájdalmak.

Én is egyébként székrekedéses voltam terhesség alatt és a szülést követő időszakban is. Nálam az életmód és az étrend változtatása oldotta meg a problémákat. Csak sajnos mivel fekvésre vagy ítélve, ezért te nem nagyon tudsz az életmódodon változtatni, de esetleg változtathatnál a táplálkozásodon. Több székletlazító hatású ételt és italt fogyaszthatná, hátha az segítene.

2014. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát már mindent kipróbáltam de nem segít semmi természetes. A szirup valamicskét segít de nem a legjobb, sajnos, nagyon erős hascsikarást és gázokat okoz.
2014. febr. 2. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a magnézium bevált terhesen kellett szedni egyébként is így nem görcsölgettem és amikor több napja nem tudtam wc-re menni bevettem 2 szemet székletlazító hatása van!
2014. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!