Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szólnátok hozzá ha a 17...

Mit szólnátok hozzá ha a 17 éves fiatok bejelentené hogy a 16 éves barátnője terhes?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk átkoznám magamat, hogy miért nem világosítottam fel a védekezésről és reménykednék benne, hogy a lány apja nem jön át és ver agyon engem vagy a fiamat.
2009. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Felhivnam a lany szuleit azonnal, es egyutt elmennenk az abortuszra.

Ezek utan a fiamat felvilagositam, es en venek neki gumiovszert! A lannyal pedig nem engednem meg, hogy keverjen tovabbra.

Beszelnek a fiammal sokat es mindig. Felvilagositas.

A kovetkezo baratnojevel pedig egyutt elmennek fogamzasgatlo tablettat is iratni.

2009. dec. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Hát...Azt hiszem, először jól kidühöngeném magam, úgy hogy a gyerek ne lássa. Aztán tiszta fejjel átbeszélném velük a dolgokat, meg a lány szüleivel.A harag mindig rossz tanácsadó...

Nem ismerem őket, de felelőségteljes nemi élet mellett is becsúszhat a baba...

Miután túl vagytok az egészen, jöhet a jó alapos fejmosás.

2009. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Persze, ölesse meg az unokáját. Igazából nem tudsz mit csinálni. Azt a gyereket muszáj felvállalni, nem ő kérte, hanem a fiad meg a barátnője felelőtlenek voltak, de azért nem kell megölni a kisbabát.

Szerintem egy 17 éves fiú esetében a szülői felelősség már nemigen merül fel, neki már igazán lehetne annyi esze, hogy ne az anyjának kelljen a kezébe nyomnia a gumit.

A fiad meg menjen dolgozni, mellette meg szabad tanulnia, szép kis lecke lesz neki.

2009. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%
án először a fiammal ülnék le beszélni, majd a lánnyal és a fiammal. Nem oktatnám ki egyiket sem, mert ami történt megtörtént. együtt" kigondolnánk", hogy hogy tovább. aztán , bevonnám a lány szüleit, velük is megbeszélni. Mindenesre a lányt nem zavarnám el, mert lehet hogy a fiam aki bűnös 90%ban, nem a lány. Ha az anyja nem menne, én mennék el vele fogitabit felíratni.
2009. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez sokmindentől függ. Ha te hibád, mert nem világostottad fel, vagy felelőtlenek voltak, az gáz...

Az megint más eset, ha figyeltek, vigyáztak, de így is gond lett.

Mindenképp beszélni kell mindenkivel, gyorsan és okos, tudatos döntést hozni.

Több személyes ismerősöm szült 16-17 évesen, nem ment tönkre az életük...

2009. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
eloszor is megkerdeznem hogy ok hogyan gondoljak a tovabbiakban,majd elmondanam nekik hogy a gyerek nem jatekszer es inenntol az eletuk teljesen megvaltozik ha megtartjak a gyereket en probalnam lebeszelni oket az tuti.
2009. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
a kerdezotol csak annyit hogy a fiadat felvilagositotta valaki a nemi eletrol es az azzal jaro dolgokrol?
2009. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Higgadtan megpróbálnám megbeszélni először a fiammal a dolgot, aztán felhívnánk a barátnő szüleit és közösen is megbeszélnénk. Sokminden tényező közrejátszik az egészben. 2 lányom van és most várom a kisfiamat. Nagyon szomorú lennék, ha igy alakulna az életem. Remélem kellő felvilágosítással elkerülöm majd az ilyen helyzeteket. Persze egy fiú nem mindig lehet benne biztos, hogy a lány kellőképp védekezik e, mert azt is mondhatja, hogy fogamzásgátót szed és nem. De ha a lányom jelentené be, hogy 16 évesen terhes lett ,akkor nagyon nagyon szomorú lennék...
2009. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
a fiam épen 17 éves múlt és van barátnője. Az előzőről tudtam, hogy szedi a tablettákat, a mostanival beszélgettünk, ő nem szed semmit, de védekeznek. megtörtént, hogy fiam lefekvés után kopogott be hozzánk, hogy esetleg kisegíthetnénk pár óvszerrel. a lényeg: kiskamasz koruk óta őszintén és nyíltan beszéltünk a szexualitásról! ha ennek ellenére megtörténne a "baj?" akkor csak az maradna, hogy össze kell szedni magukat és felnevelni a babát. Nem engedném meg, hogy a fiam ezért elhagyja barátnőjét, de azt sem tenném, hogy teljes mértékben támogatom anyagilag. Kínlódjanak meg közösen, csak a nagy krízisnél segitenék picit alátolt kézzel...
2009. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!