Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulmukodeses...

Pajzsmirigy alulmukodeses kismamak! Nektek hogy alakul az l-thiroxinnal a tsh-tok?

Figyelt kérdés

En 11 hetes vagyok 25 miligrammot szedek (pentek ota)

Es 6,14 volt a tsh-m...

Nyaron mar legutobb 2,1 volt... Olyan rossz, hogy pont most szarakszik megint! A gyogyszernek nincs hatasa a picire?


2014. febr. 4. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Elvileg, ha rendesen szeded, akkor nem lesz baja a picikének! De ezt inkább a dokidtól kérdezd meg pontosan!!!


Üdv.

2014. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam is a 11-12. hét körül derült ki,hogy emelkedett a tsh szint. 5,7 volt. Én akkor 75 mg l-thiroxint kaptam és szelént kellett külön szedni. A 6 hetes kontrollon már 1,8 lett a tsh. A babára nincs káros hatással,ez hormon. Az lenne káros,ha nem szednéd.
2014. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25 az baromi kevés. Az természetes, hogy megemelkedik terhesség alatt, olyankor mindig autómatikusan emelnek a gyógyszer adagon ha valaki terhes lesz. Mindenképpen emelni kéne az adagon. Nekem épp, hogy 3 fölé ment, de így is felemelték 100ra.
2014. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem kell kontrollra járnod?

én 75 mg-ot szedtem végig a terhesség alatt (havonta nézték vérvétellel az eredményeket), a babám egészségesen született, tényleg az a káros, ha nem szednéd.

2014. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az első labor alkalmával derült ki hogy magas a TSH szint (6,75) és 100mg l-thiroxynt szedek.

A 25mg szerintem is elég kevés, endokrinológusoddal beszélj mindenképpen.

Egyébként most várom az újabb eredményeimet, kíváncsi vagyok helyre rázódott e nálam.


16hkm

2014. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Eloszor is koszi a valaszokat! En nem szedtem l-thiroxint ez elott! Sporttal sok mozgassal tokeletesen beallt 2re a tsh-m (elotte 12-17 kozott volt mindig)de most nincs mozgas mert feszul a csaszaros hegem...

Most kezdtem a l-thiroxin szedeset es azt mondta az endodoki hogy elsore nem ad tobbet! Marcius 6.an van a kontroll vervetelem amibol kiderul mi lesz...

Mi van akkor ha soron kivul megszuratom magam (hazidokis beutaloval)? Vagy mindenkepp varjam meg a marcius 6-ot (33nap az endodokitol es kb 50nap a verkep eredmenytol)

2014. febr. 5. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt 2,5 fölé nem mehet a tsh. A babádnak semmi baja nem lesz. Azért kell szedni, mert később, mikor már kialakul a saját pajzsmirigye, nem lenne jó, ha helyetted termelné a hormont. Az l-tiroxinnal viszont nagyon kell vigyázni, nem szabad túladagolni, mert különben 130-140-re felviheti a pulzust. Nekem felnent tőle ennyire... senkinek nem kívánom, hogy ilyet át kelljen élnie. Orvos írta föl ezt a mennyiséget? Csak azért kérdezem, mert a 6,14-hez a 25 mikrogramm nekem is kevéskének tűnik.
2014. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy az orvos írta. Akkor bízz meg benne. A vérvétel időpontjáig tb-re már nem tudod megszúratni magad, mert 2 tsh vizsgálat között , ha jól emlékszem 4 hétnek el kell telnie.
2014. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

En regen szedtem kb.1,5-2 eve a thiroxint es senki nem hitte el nekem, hogy beveszem az egy szemet es kiugrik a szivem... :/

Azt hittem ez valami mellekhatas es kertem hogy alljunk at masra.. Nem allt at a doki azt mondta ez igy jo (de vegig 12-17 kozott volt a tsh-m...) aztan kihajitottam a bogyoimat a kukaba... Ekkor alltam ra a sportra...

Sose mertem a pulzust es a vernyomast de a szivem ugy kalapalt mintha maratont futottam volna!

2014. febr. 6. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos csinál ilyet. Egyébként a mellékhatásoknál fel is van tüntetve a papírján.
2014. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!