Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen megindult a szülés....

24 hetesen megindult a szülés. A második terhességnél milyenek lesznek a baba esélyei?

Figyelt kérdés

Első baba lett volna. 24 hetesen megindult a szülés. (Pontosabban elfolyt a magzatvíz, aztán a doki megindította a szülést.)) Most újra babát tervezünk, de nagyon félek, hogy újra át kell élnem azt a borzalmat. Sajnos nem tudni mi volt az oka, így azt sem tudom mit csinálhatnék máshogy a második babával.

Volt valaki hasonló cipőben?



2014. febr. 4. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ettől én is nagyon rettegek (26 hetes vagyok), rengeteg magnéziumot szedek, ezzel elvileg meg lehet előzni a koraszülést. Persze nem minden esetben, de sokat segít. 4000 mg magnéziumot szedek naponta, ha nem lenne elég akkor annyit szednék amennyit csak kell... Sokat fáj, keményedik a pocakom, és sajnos nem tudom magamat kímélni mert van egy másfél éves csemetém aki egész nap pörög.
2014. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a magnézium sem csodaszer. Ha egy terhességgel probléma van, nincs az a magnézium adag, ami meggátolná az esetleges koraszülést, magzatvíz elfolyást.

21 hetesen vesztettem el ikerbabáimat. Végig rettegtem a következő terhességem első 25 hetét. Folyton mondogattuk a férjemmel a babának, hogy "kapaszkodjon erősen", meg hasonlók. Onnantól mondta a dokim, hogy van esély az életbenmaradására a méhen kívül is. Ott egy kicsit megnyugodtam, napról napra jobban élveztem a terhességem. Aztán a 39. héten úgy kellett kitessékelni a fiam, mert nem nagyon akart kijönni. :-)

Szóval nincs két egyforma terhesség, legalábbis ezt szokták mondani. Próbálj csak a jóra és a szép dolgokra koncentrálni. Tudom hogy könnyű mondani, de meg kell próbálni.

Sok sikert és boldog babázást.

2014. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Tudod, sokat pörgök azon, hogy mi lehetett a kiváltó ok. A hasam nekem is keményedett az utolsó hetekben. Van olyan honlap, ami szerint a 30. hét alatt nem szabadna, de van olyan is, ami szerint a 16. héttől normális, ha nem keményedik túl gyakran. Nekem csak akkor keményedett, ha gyalogoltam, és az utolsó héten sajnos sokat kellett gyalogolnom. Az orvosom nem írt fel nekem magnéziumot. Megrepedhetett a Mg nélküli keményedésektől a burok szerinted/szerintetek?

Sokat köhögtem is a terhességem egésze alatt. (Száraz köhögés. Sajnos nem tudni mitől, de kiskorom óta köhögök.)

Ez lehett az oka?

2014. febr. 4. 13:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi #2! Megnyugtatott a példád. :)
2014. febr. 4. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Először is sajnálom, ami veled történt.

Van egy klub a neten, ahol sok anyuka van aki májusban fog szülni. Ott, az egyik tag leírta, hogy a doki csóválta a fejét a köhögés miatt, mert nyílhat tőle a méhszáj, állítólag. Ne tudd meg, azóta hogy rettegek. Bár egyébként is minden folyásra azt hiszem, hogy most folyik a vizem. Már alig várom,hogy május legyen :)

2014. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én is köhögtem sokat ősszel, és vérezni kezdtem a 17. héten, majdnem befektettek... A köhögéstől mindig megfájdult a hasam. A magnéziumot nem kell felíratni, a Magnerotot ajánlom, borsos ára van (több mint 4000 Ft 100 szem, és én elnyomok egy dobozzal 2 hét alatt), ebben sok Mg van. De vannak akik a Magne B6-ra esküsznek, kevesebb benne a Mg, de a B6 vitamin segíti a felszívódást. Kipróbálni érdemes. Az előző terhességemnél befektettek 32 hetesen mert véreztem, akkor mondta a doki a Magnerotot, akkor is szedtem 4000 mg-ot naponta. Ja és akik a kórházban fekszenek és késleltetni akarják a szülést, Mg infúziót kapnak. De mindent tényleg nem lehet ezzel megoldani. A magzatvíz sajnos sok mindentől elfolyhat, olyanról is hallottam már hogy a baba kirúgta a magzatburkot...
2014. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-es. Tudom ajánlani a magnesii citricit, jó felszívódású, vényre 120 ft 10 db vény nélkül 310 ft. Nekem ez hatott a legjobban, és nem kellett annyit bevennem mint a magnerotból.
2014. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok, hogy segíteni próbáltok!

Az nem tudom, hogy fontos-e magnézium szempontjából, hogy a méhszájam zárva volt, a magzatburok valahol megrepedt, ott folyt el a víz.

2014. febr. 4. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom,ami történt! Parázok én is főleg,hogy mostanában sok ilyen kérdést látok :/ Az első terhességemmel majdnem elvetéltem 12 hetesen,utána a vége felé keményedés,és görcsök,szülésnél zöld magzatvíz,fájásgyengeség,orvos nyomta ki belőlem a fiamat,mert a párom nem merte,végig magnéziumot szedtem.

Most a második terhességem 19.hetében járok. Dec.9-én mozdult meg először a babám este,rá 1 órára kiesett a nyákdugó,amit az orvos erősített meg,mondta szedjek magnéziumot. Védőnőm mondta,hogy ne emelgessek pihenjek sokat,2 éves gyerek mellett mind a 2 lehetetlen. 2 hete megint kiesett a nyákdugóm,így ennyit a magnéziumról,5 napja pedig elviselhetetlen fájdalmaim vannak ha hajolok vagy éppen eljutok a boltig,de a babám sokat mozog és ez nyugtat. 1,5 hete fulladásos köhögő rohamok vannak rajtam,és bocsi,de szinte "bepisilek" a fájdalomtól utána. Citromfű teát iszok 2 napja,tegnap eljutottam odáig,hogy takarítsak és a fiammal sétáljunk egy nagyot,ma az lett az eredménye,hogy üldögélek egész nap. Sajnos én depressziós lettem most a terhesség alatt,így még 100szor jobban rágörcsölök mindenre,de az orvosom csak annyit mond,hogy minden rendben van...

2014. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az rovos nekem is azt mondta végig, hogy minden rendben van...

#9 nagyon vigyázz magadra!

2014. febr. 4. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!