Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, volt már olyan...

Nagyon félek, volt már olyan kismama aki babájának a 33. Héten rá volt tekeredve a köldökzsinór a nyakára? És mi lett?

Figyelt kérdés
Ma volt ultrahang és mutatta a doki .. Azt mondta hogy 3 hét mulva kell visszamennem.. Addig figyeljem a magzatmozgást és ha nem mozog rendesen hivjam és menjek.. De 3 hétig én megőrülök.. Miért nem azt mondta hogy 1 hét mulva menjek?? Félek, nem tudom mit kell érezni és mikor van baj.. Ha valaki volt hasonló helyzetben kérem írja meg mit tett ilyenkor és hogy hogy alakultak a dolgok,.
2014. febr. 4. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Jézusom, nem szabadott volna a dokinak ennyire megijesztenie téged, mivel a nyakra tekeredett köldökzsinór semmit nem jelent.

Ez egy zselés, kocsonyás masszív anyag, ami attól, hogy a nyakon van, semmi baja nem lesz. Lehet a gyerek derekán, hátán, lábán, tökmindegy, nem okoz gondot. A magzat a méhben nem tüdővel vesz levegőt, hanem a véren keresztül kapja az oxigént, tehát az, hogy a nyakán van nem üt vissza. Szülésnél meg minden második gyereken ott van a nyakán, vállán, stb... A szülésznő ahogy kibújt a feje, szépen fogja, és kibújtatja belőle, levegőt úgyis csak később vesz a pici.

Szóval kérlek ne aggódj, pont ezért nem szokták erre felhívni az orvosok az anyukák figyelmét, mert aggódnak feleslegesen.

2014. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De emiatt mi van ha oxigénhiányos lesz?
2014. febr. 4. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak születésekor is a nyakán volt a köldökzsinór (egyszeresen). Semmi baja nem lett, csak gyorsan ki kellett nyomnom, ezért segített a doki is. Apgarja 9/10 lett. Nagyon sok babának a nyakán van, a születéséig még le is csavarodhat róla. A fájásokat figyelni fogják ctg-vel vagy nst-vel, ha bármi gond lenne, azonnal tudnak lépni. Ne félj ennyire, minden rendben lesz :)
2014. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Oxigénhiányos azért is lehet, mert esetleg rajta fekszik és szüléskor nincs elég magzatvíz, hogy tompítsa, kvázi elnyomja a zsinórt. Ezért mindig nézik folyamatosan a szívhangot.

Oxigénhiány kismillió ok miatt lehet, de nem feltétlen azért, mert a nyakán van a zsinór. Gondolj bele, nem vesz még akkor levegőt, mitől jobb, ha a derekán van? Az első levegővételnél meg már úgysincs rajta a köldökzsinór. Ne aggódj, tényleg, bár tudom, hogy nem könnyű ilyenkor.

2014. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak felek hogy nem tudom mennyit varjak ha esetleg nem mozog.. Marmint mennyi ido telhet el mozgas nelkul stb :(
2014. febr. 4. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiammal 40+1 hetesen mentem be CTG-re,ugye ekkor már naponta kell menni.Előző nap Nst-n voltam,ott semmi különös nem volt.Egyfolytában mocorgott,csak hajnalban nem,ez így volt terhesség alatt,így ezen nem aggódtam.Másnap a CTG-n 4x esett le a szívhangja 20 perc alatt,az utolsó 2-t nemcsak a nővér,de az orvos is nézte,ott állt felettem,és várt.Mikor még 2x megtörtént,azonnal áthívott az ultrahangra,és mondta,hogy elfeküdte a köldökzsinórt,ami rá van tekeredve,emiatt baj lehet,azonnal toltak sürgősségi császárra fenyegető oxigénhiány miatt.Azt mondta a doki,hogy ha most hazaenged,lehet,hogy holnapra meghal a baba.Én azóta is hálás vagyok neki nagyon,hogy így döntött!

Szóval nem tudom,mennyit mozog a babád,nekem ezzel nem volt baj,mert végig szambázott,hogy gúvadtak ki a szemeim tőle,úgy fájt.Az lett volna tényleg a gond,ha nem érzem.

Figyelj oda rá,és kérdezz rá,mennyi idő múlva indulj el a kórházba,ha nem érzed.Ezt ne halogasd,ne vacilálj.Előtte persze próbálhatod felkelteni,pl. jó sok csokit megeszel,vagy iszol egy jó adag kv-t,stb...,hátha csak alszik.

Remélem semmi gond nem lesz veletek,nyugodj meg,de figyelj oda!

35hkm

2014. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) kérdeztem h mennyi idő után aggódjak. Azt mondta a doki érezni fogom.. Hát kössz..szeriintetek mennyit várjak max? Meg még csak 33 hetes :/
2014. febr. 5. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok!

Szerintem ezt nem lehet csak úgy lelegyinteni,hogy áááá,ne aggódj,úgysem lesz baj,mert bizony mi a legfontosabb a világon,ha nem az ember gyermeke,és persze saját maga,és a családja.Túlrettegni persze nem jó,de oda kell figyelni,utánajárni,és előre felkészülni,ha bármi baj van,akkor higgadtan kezelni a dolgokat,bármiről is legyen szó.Megértelek kedves kérdező,mikor én születtem,a nyakamon volt a köldökzsinór,akkor még UH sem volt,és anyám szerint ha kicsivel később születek,már nem élnék.

Visszatérve a kérdéshez:

A neten annyit találtam,hogy pár órát kell várni.Aztán ezt:

"HA NEM MOZOG...

Mielőtt bármi rosszra gondolnál amiatt, hogy nem érzed a babád mozgását, próbálj ki pár dolgot, hiszen lehet, hogy épp csak alszik vagy lustálkodik.


Próbáld meg felébreszteni!

Paskold meg a hasad, dobolj rajta az ujjaiddal. Még erőteljesebben megnyomkodni is ér.

Igyál valami nagyon hideget! A hőmérsékletváltozásra lehet, hogy reagálni fog.

Igyál egy kávét, egy pohár kólát! A koffein a magzatokat is felpörgeti. A szénhidrát is.

Feküdj az oldaladra - pocakot támaszd alá egy párnával - és pihenj egy kis ideig. Lehet, hogy az állandó jövés-menésed teljesen elringatta a babát. Ha te lepihensz, ő valószínűleg aktívabbá válik.

Zajongj! Tegyél be valami zenét és tekerd a hangerőt rendesen fel! Erre biztos felébred.

Ha a fentiek egyike sem válik be, vagy az elmúlt napokhoz képest drasztikusan csökkent a magzatmozgások száma, azért hívd fel a szülésznőt vagy az orvost. Lehet, hogy van olyan tippjük, ami beválik, de az is lehet, hogy behívnak egy vizsgálatra, hogy megnézzék, minden rendben van-e odabent."



DE!Itt egy régebbi "kérdés" a témával kapcsolatban,ami szintén tanúsítja,hogy bizony bármi megeshet:



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Remélem tudtam segíteni!Amúgy nekem sem ártott ám ez az utánajárás,így a 35.hetemben! :)

2014. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget nagyon kedves toled :))
2014. febr. 5. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!