Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S! 7 hetes terhes...

S. O. S! 7 hetes terhes vagyok, es ma az orvosom magas vernyomasra Valeriant irt fel amibol be is vettem 2 szemet mar. De aztan azt olvastam hogy nem ajanlott terhesseg alatt! Ti szedtetek-e terhesen vagy tudtok tanacsot adni ez ugyben?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne,mert mar tiszta ideg vagyok ugyanis volt 4 eve egy vetelesem es akkor is szedtem.....Lehet hogy akkor is ez volt a baj? :(

2014. febr. 4. 21:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
5-nek, te biztos orvos vagy.Amit mondasz az sajnos nem igaz.Én sok évi próbálkozásunknál láttam, hogy mennyire nem érdekli a nőgyógyászokat semmi.Ha van gyerek, megy a pénz és ennyi.Ha nincs majd lesz, de nem törik magukat.Ha javasolnak vmit igenis 3-szor át kell gondolni mire döntesz, mivel nem is tájékoztatnak a másféle lehetőségről.Siralmas a helyzet és ha nem így lenne, nem lenne tele a gyakori, és más fórumok is.
2014. febr. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Kizart hogy fogom szedni ezt a gyogyszert,csak azt nem tudom mennyire gond ez a 2 szem amit mar bevettem.... Es meg hogy miert nem ajanlott? Mert mindenhol csak azt olvasom hogy nem ajanlott-nem ajalnott,de miert nem pontosan?? Amugy a vernyomasomat mikor mertek eleg magas volt 160 volt a felso ertek,eros szivdobogassal.De altalaban nem szokott ilyen magas lenni,folleg nem ha itthol vagyok,akkor nyugi van...
2014. febr. 5. 10:02
 13/34 anonim ***** válasza:

"mert könnyen hozzászokik a szervezet, és nagy mennyiségben elfogyasztva vetélést okozhat"


Ezért nem szabad!

[link]

2014. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
71%

Két szem nem fog bajt okozni, ne aggódj!

Menj el a házidokihoz, ő majd tudni fogja a további teendőket!

2014. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
65%

A doki biztos nem írja fel ha gondot okozna nektek. Nekem is magas a vérnyomásom, ha doki előírja azzal csak jót akar.

Ne idegeskedj mert attól is lehet magas a vérnyomásod!!


Jó egészséget és boldog babavárást!

2014. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Kicsit keresgeltem hogy miert nem lehet es eggyik helyen azt irtak hogy eddig meg nem bizonyitott teny,de a terhesseg korai szakaszaban a baba fejlodeseben tehet kart meg hogy gen mutaciot okozhat :((( Azota egy kicsit magamba zuhantam.....es megint csak az elozo vetelesem jutott eszembe,mert ugyebar a korai stadiumban ha valami nem megfeleloen feljodik a szervezet akar ugy is reagalhat ra hogy elmegy a baba,vagy ha mar eleg nagy akkor lehet szuletesi rendellenesseg.Csak remenykedni tudok hogy igazatok lessz es 2 szemtol nem fog tortenni semmi.Meghat azt sem ertem hogy egy orvos aki mar legalabb 10-15 eve praktizal,es nem mellesleg foorvos hogy-hogy nem tudja hogy ezt nem szabad?!
2014. febr. 5. 13:44
 17/34 anonim ***** válasza:

Bevette a leszarom tablettát... :(

Nagyon szorítok Nektek!

2014. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Két szemtől semmi bajod nem lesz. Viszont, ha csak most volt magas a vérnyomásod egy alkalommal, akkor miért írt fel gyógyszert? Gyógyszert akkor szoktak, ha többször magas vérnyomást mérnek és akkor is Dopegytet.
2014. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Én azonnal elmennék kardiológushoz,nem is értem miért nem oda küldött. Egy nőgyógyász nem a keringésirendszer szakembere.
2014. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
a helyedben elmennék a háziorvosomhoz, és megkérdezném, hogy ő mit gondol erről, na meg valóban, magas vérnyomásra több napon át tartó mérések után írnak fel gyógyszert. Addig is, amíg nem jutsz el a házidokidhoz, esetleg lemennék egy patikába és kérnék valami homeos bogyót, mert az ártani nem árt, és a patikus tutira tud ajánlani valamit, amit kicsit megnyugtat, mert lehet, hogy attól magas a vérnyomásod.
2014. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!