Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S! 7 hetes terhes...

S. O. S! 7 hetes terhes vagyok, es ma az orvosom magas vernyomasra Valeriant irt fel amibol be is vettem 2 szemet mar. De aztan azt olvastam hogy nem ajanlott terhesseg alatt! Ti szedtetek-e terhesen vagy tudtok tanacsot adni ez ugyben?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne,mert mar tiszta ideg vagyok ugyanis volt 4 eve egy vetelesem es akkor is szedtem.....Lehet hogy akkor is ez volt a baj? :(

2014. febr. 4. 21:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
10-s vagyok megint.Mi a helyzet?nem válaszoltál arra, hogy írt-e fel sárgatestpótlást a nőgyógyi.Fontos lenne, főleg a vetésed miatt is,s több értelme is van, mint a vérnyomáscsökkentővel szarakodni.S csak az első 12 hétben kell szedni, a megtapadást segítené.Hormon, nem gyógyszer.
2014. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem irt fel,de az mit csinal vagy miben segit? Veny nelkul is kaphato?
2014. febr. 7. 19:24
 23/34 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Abban segít, ha kevés vmi miatt a sárgatested,ami sokszor előfordul,akkor kevesebb jut a babának, vagyis, ha eszed,hüvelybe rakod többféle van)nagyobb az esély, hogy megmarad.Nekem a prof Szegeden és a Kaáliban is egyből írta fel.Csak nőgyógyi írhatja.

Az Utrogestan, Duphaston szájon át, Crinone hüvelykúp.Utrogestan,Duphasto kb.3000Ft/doboz, amiből 3*1 kellhet.egyben asszem 20db van.Tehát nem olcsó, míg a Crinone kb.másfélszer drágább, de abból elég napi egy.Bocs, hogy ezt írom, de szerintem a nőgyógyid nem a legjobb, ha van lehetőség válts, ráadásul vetéltél is és ennek ellenére sem foglalkozik veled normálisan.Hidd el tudom mit beszélek, mire a Kaáliba jutottam 3 nőgyógyászt fogyasztottam el.4 évig vártam a semmit,mire az egyik orvostanhallgató javasolta a Kaálit, mivel mindkét oldalam zárt volt.A dokim egy szóval sem, pedig pénzt is kapott.Remélem jó döntést hozol,már csak a babád miatt is fontos.

2014. febr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Linkeltem egy oldalt.Előző vagyok. [link]
2014. febr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Az eggyik baratnom mondta hogy neki megmaradt 10 szem Dufaston amit a terhessegenel irt fel neki az orvos,es ha kell ideadja.Tehat nem kellene orvosi recept hozza,csak azt nem tudom elkezdhetem-e orvosi javaslat nelkul szedni? Nem okozhat semmi gondot?
2014. febr. 8. 10:55
 26/34 anonim ***** válasza:
Szia! Soha ne szedj be másnak felírt gyógyszert.Lehet, hogy neki jó volt, Neked meg ártani fog. Olvasd csak el a leírását a neten.Érdemesebb lenne a gyógynövényeket kipróbálnod, azoknak nincsenek ilyen káros mellékhatásaik és a babádnak sem ártanak.
2014. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Remelem, meg nem kezdeted el a duphastont.

Ez nem jatek! Ha elkezded, minimum a 12. Het vegeig folyamatosan szedni kell, es utana mindig csokkentve az adagot kb. egy het alatt lehet teljesen elhagyni. Ha most beveszel 10 szemet es hirtelen abbahagyod, hianyozni fog a bevitt hormonmennyiseg (amire nem is biztos, hogy egyebkent szukseged van) leesik a progeszteron szinted, ami veteleshez vezethet.

2014. febr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nem értelek, miből tartana elmenni a háziorvosodhoz?? Ahelyett, hogy másnak felírt gyógyszerrel meg a guglival próbálod kezelni magad, látogasd meg a háziorvost és ha ő is úgy ítéli, felír neked vérnyomáscsökkentőt. Nem játék a vérnyomás, ha magad miatt nem is, a kis magzatod miatt mindenképp menj el.
2014. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Akkor is van ra esely hogy az elozo terhessegem sargatest elegtelenseg miatt szakadt meg,ha mar egyszer volt egy maximalisan problema mentes terhessegem? Marmint ugy ertem hogyha az elso terhessegemnel normalisan termelte a szervezetem attol lehet meg hogy masodszorra mondjuk nem fogja? Mert nekem mar van egy 8 eves lanyom akivel a terhessegem szinte egy csoda volt,egyatalan semmi problema nem merult fel.Sem rosszullet,sem vernyomas......most pedig minden osszejott.
2014. febr. 9. 14:03
 30/34 anonim ***** válasza:
21,23 vagyok.Nálam először Utro volt, aztán a 2. terhességnél szintén, de 3 hét után szarul voltam tőle,így Crinone-ra váltottunk,most meg Duphaston van.Nincs különbség szerintem abban, hogy melyik doki mit ír, csupán, hogy melyiket preferálja jobban.De telnek a hetek,menj már el nőgyógyihoz, ezt a gyógyszert simán kiírják,látod a barátnőd is kapott.Ne itt várd tőlünk a megoldást, menj és intézkedj,ha azt érzed, hogy szükséged van rá, hogy megnyugodj.10 szem az tényleg kevéske.
2014. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!