Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt miből állapítja meg a...

Ezt miből állapítja meg a nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Ultrahang monitoron kirajzolódó foltból honnan tudja megállapítani az orvos, hogy magzat van a képen? Hányadik héttől kezd "magzatformája" lenni a babának?


Nézzétek csak, ezen a fotón - ha jól értelmezem, balra a nyíl babát mutat, a jobb oldali fotón viszont cisztát. A méreteik, alakjuk, színük is teljesen hasonló. Szóval honnan lehet megkülönböztetni?


[link]



2014. febr. 8. 14:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ebből még nem hiszem, hogy tudja, de egy magzatnak a 6. héttől van szívhangja, na abból viszont már egyértelmű.
2014. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Úgy értve, hogy amikor először elmarad a menstruáció, akkor már elvileg ugye négy hetes a magzat, tehát rá két hétre már kell lennie jól hallható szívhangnak?
2014. febr. 8. 14:33
 3/27 A kérdező kommentje:
És gondolom ilyenkor hozzá is szokta tenni a nőgyógyász, hogy meg is van vastagodva a méhnyálkahártya?
2014. febr. 8. 14:35
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem ennyire egyértelmű, van akinek már az 5. hét végén van szívhang, van akinél csak a 8. héten, függ attól, hogy hol tapadt meg és, hogy hüvelyi, vagy hasi ultrahanggal vizsgál. Egyébként igen látható a megvastagodott nyálkahártya, de nálam, pl. nem jegyezte ezt meg a doki, mert annyira egyértelműen dobogott a pici szíve.
2014. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
És mi számít terhesség elején "ideális" méhnyálkahártya vastagságnak? 10 mm alatt is lehet valaki terhes?
2014. febr. 8. 14:52
 6/27 anonim ***** válasza:
Ezt viszont már sajnos nem tudom, de valaki erre is biztosan tud válaszolni.
2014. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Roberta77 ***** válasza:

Szia!

Úgy tudom 8 mm-től jó :-)

Nekem 14 mm

5 hetes vagyok

2014. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nektek terhesség elején volt bármiféle hasi diszkomfort érzésetek, fájdalmatok méh vagy petefészek tájékán?
2014. febr. 8. 15:42
 9/27 A kérdező kommentje:
Úgy értem, amikor megvizsgál a doki, és kicsit rányom kívülről, tudjátok, olyankor?
2014. febr. 8. 15:43
 10/27 A kérdező kommentje:
Gondolom, hüvelyi ultrahangnál hamarabb észre lehet venni a magzatot, mint sima hasi UH-nál?
2014. febr. 8. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!