Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Körzeti orvos, védőnő vagy nőgyógyász?

Ki írja a beutalókat UH-ra, vérvételre, cukorterhelésre, ilyen olyan vizsgálatokra?

2014. jan. 20. 18:16  Privát üzenet  

A válaszok
Vérvétel, cukorterhelés: háziorvos. UH-ra általában nem kell beutaló, csak időpont.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2014. jan. 20. 18:25 Privát üzenet
Nekem az uh-ra a nődoki, a vérvételre a háziorvos, cukorterhelésre pedig saját dokim volt, belgyógyász (IR miatt korábban rendszeresen jártam hozzá), így azt meg ő végeztette el.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2014. jan. 20. 18:26 Privát üzenet

Ahány ház, annyi szokás - nálunk a háziorvos.

Olyat kellene kérdezni, akivel egy helyen laksz.

Szóval, hol laksz?

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2014. jan. 20. 18:26 Privát üzenet
*uh csak időpont volt, nem beutaló :) (2. vagyok)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2014. jan. 20. 18:26 Privát üzenet
A védőnő nem ír semmilyen beutalót. Úgy tudom, általában a nőgyógyász szokta írni, nekem is így volt, de gondolom, ez orvostól és várostól függ. Előfordulhat, hogy csak ír egy ajánlást, azzal kell a háziorvoshoz elmenni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2014. jan. 20. 18:27 Privát üzenet
Nekem minden beutalót a védőnő írt meg eddig!Tényleg mindenhol más!A védőnőtől kérdezd meg!A.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2014. jan. 20. 18:42 Privát üzenet
nekem is mindig a védőnök adják a beutalot, de az orvostol kell ra kérni pecsétet aláirast naploszamot. mindenhol más a bevett szokás.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2014. jan. 20. 19:12 Privát üzenet
Nekem meg mindenhova a nőgyógyász adta a beutalót, a háziorvos védőnő semmit.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2014. jan. 20. 21:29 Privát üzenet

Elméletileg a védőnőnek kellene adnia a beutalókat az orvos javaslatára/kérésére.

UH-ra nem kell beutaló csak az orvosodhoz kell bejelentkezni, időpontot vagy sorszámot kérni.

Magándokihoz járok. Ő ráírta a leletemre, hogy mikor kell AFP-re mennem, a védőnőm megnézte és mondta, hogy menjek be a rendelőbe és ott leveszik. Nem kellett semmi beutaló, csak egy papírra ráírta a nevem, AFP és a megadott időpontot. Nagyközségben lakom a háziorvos és a védőnő egy épületben van. Nem ehhez a helyi orvoshoz tartozom de mondta a védőnőm, hogy nem gond, itt is leveszik a vért. Vagy volt egy olyan, hogy mehettem volna a közeli városba is, de mondtam neki, hogy nincs kedvem korán reggel bemenni. Oda írt volna beutalót.

De ha mész a védőnőhöz ő úgy is mindent elmond és kielemez mindent a leleteden ha rendes. Legalábbis nekem így van :)

Cukorterhelésen pedig még nem voltam.

18 hkm

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2014. jan. 21. 11:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet hajat festetni terhesen (11 hét)? A nőgyógyász azt mondta, hogy nem ajánlja, a védőnő meg, hogy lehet. Most, akkor mi van?
Védőnő vagy a nőgyógyász szavára adtok inkább?
A doktor úr azt mondta, hogy nem vagyok 16 hetes az ö korongja szerint! De a védőnőé szerint meg betöltöttem a 16. hetet! A két korong között lehet eltérés?
Családi adókedvezményhez milyen papír kell? nőgyógyász vagy védőnő adja? 14hetes vagyok, tegnap voltam dokinál, de elfelejtettem megkérdezni.1 hónap múlva megyek csak,...
Volt nektek a terhességetek alatt nagyon alacsony TSH-tok (pajzsmirigy)? Dokik nem mondtak rá semmit. (védőnő, nőgyógyász, belgyógyász)
Két héttel ezelőtt,14 hetesen, nagyon görcsöltem magne b6-ot ajánlott a nőgyógyász és a védőnő is. De nem vált be?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!