Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Körzeti orvos, védőnő vagy...

Körzeti orvos, védőnő vagy nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Ki írja a beutalókat UH-ra, vérvételre, cukorterhelésre, ilyen olyan vizsgálatokra?
2014. jan. 20. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Vérvétel, cukorterhelés: háziorvos. UH-ra általában nem kell beutaló, csak időpont.
2014. jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az uh-ra a nődoki, a vérvételre a háziorvos, cukorterhelésre pedig saját dokim volt, belgyógyász (IR miatt korábban rendszeresen jártam hozzá), így azt meg ő végeztette el.
2014. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás - nálunk a háziorvos.

Olyat kellene kérdezni, akivel egy helyen laksz.

Szóval, hol laksz?

2014. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*uh csak időpont volt, nem beutaló :) (2. vagyok)
2014. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A védőnő nem ír semmilyen beutalót. Úgy tudom, általában a nőgyógyász szokta írni, nekem is így volt, de gondolom, ez orvostól és várostól függ. Előfordulhat, hogy csak ír egy ajánlást, azzal kell a háziorvoshoz elmenni.
2014. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem minden beutalót a védőnő írt meg eddig!Tényleg mindenhol más!A védőnőtől kérdezd meg!A.
2014. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem is mindig a védőnök adják a beutalot, de az orvostol kell ra kérni pecsétet aláirast naploszamot. mindenhol más a bevett szokás.
2014. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindenhova a nőgyógyász adta a beutalót, a háziorvos védőnő semmit.
2014. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg a védőnőnek kellene adnia a beutalókat az orvos javaslatára/kérésére.

UH-ra nem kell beutaló csak az orvosodhoz kell bejelentkezni, időpontot vagy sorszámot kérni.

Magándokihoz járok. Ő ráírta a leletemre, hogy mikor kell AFP-re mennem, a védőnőm megnézte és mondta, hogy menjek be a rendelőbe és ott leveszik. Nem kellett semmi beutaló, csak egy papírra ráírta a nevem, AFP és a megadott időpontot. Nagyközségben lakom a háziorvos és a védőnő egy épületben van. Nem ehhez a helyi orvoshoz tartozom de mondta a védőnőm, hogy nem gond, itt is leveszik a vért. Vagy volt egy olyan, hogy mehettem volna a közeli városba is, de mondtam neki, hogy nincs kedvem korán reggel bemenni. Oda írt volna beutalót.

De ha mész a védőnőhöz ő úgy is mindent elmond és kielemez mindent a leleteden ha rendes. Legalábbis nekem így van :)

Cukorterhelésen pedig még nem voltam.


18 hkm

2014. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!