Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a H1N1 oltás mellett...

Akik a H1N1 oltás mellett vannak mit gondoltok,38 hetes 4 naposan adassam még be? Esetleg attól félek, hogy ha utána 1-2 napon belül szülök, akkor egy picit elgyengíthet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Én nem adatnám be már így a végén!
2009. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Saját vélemény: Minél hamarabb adasd be! Ha a babád megszületik védve lesz. Ha az oltás le is gyengít egy kicsit (bár az eddigi tapasztalatok alapján, ritka, mint a fehér holló, hogy valaki belázasodott tőle),az az oltás után 1-2 napon belül lesz. Mire mész szülni, már majdnem vagy teljesen védett is leszel. (megígértem a férjemnek, hogy nem válaszolok több h1n1-es kérdésre, mert csak felidegesít, de talán ezzel nem lesz gond, és nem hurrognak le(-:) Könnyű szülést és Minden jót kívánok Neked és természetesen jó egészséget Mindkettőtöknek. 34 hetes kismami
2009. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, a védettség 2 hét alatt alakul ki... neked meg nem biztos, hogy van annyi még szülésig. Minden ilyen esetben az orvosodra hallgass, hogy ő mit javasol. Persze a döntést majd neked kell meghozni, de neki azért jobb rálátása van az állapotodra.
2009. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A védettség már nemigen alakul ki szülés előtt.

Kérdezd meg a szülészedet szerintem, hogy mit gondol! a legyengítésben is lehet valami... Sokan ennyi idősen inkább már csak szülés után adatják be, ahogy pl. én is :)

2009. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már itt nem adatnám be... 2 hét mire védettsget ad, addigra megszülsz
2009. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is 38 hetes vagyok. Én sem adatom már be. 4 olyan ismerősöm is van aki belázasodott az oltás után...persze többségben van az aki nem, de félek hogy én is legyengülnék vagy ilyesmi. Így is alacsony a vérnyomásom, nem vagyok valami szívós ha fájdalomról van szó. Nem hiányzik még hogy lázas is legyek.
2009. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a múlt hét szerdán adattam be, 38 hét + 1 naposan. Már egy héttel előtte megtettem volna, de akkor nem engedték, mert antibiotikumot szedtem egy makacs nátha miatt. De a nőgyógyász és a körzeti orvos (aki maga is kismama) is azt mondta, hogyha 2 héten belül megszülök, az anyatejjel akkor is átmegy az ellenanyag. Semmi mellékhatása nem volt.

Annyit még szeretnék írni, hogy nagyon oltásellenes voltam, de a kismamák és magzataik halála nagyon megrendített. Ezen kívül a nőgyógyászom (aki osztályvezető főorvos) eleinte szkeptikus volt, most pedig már kifejezetten az oltás mellett áll ki. Ezek után átértékeltem a döntést, meg így a "finisben" is.

További boldog babavárást és könnyű szülést neked.

2009. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegnapra voltam kiírva és beadattam,még pénteken mert tejjel kiválasztódik és fél évig védi a babád is,minél hamarabb adatod be annál hamarabb lesztek védettek a picurkáddal!!!!Nem hiszem ,hogy elgyengít,sőt és utána

kitakarítottam az egész lakást előtte meg olyan voltam mint egy élő halott!!!Sok orvos ajánlja az oltást!!!!!!

2009. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!